Низкоуглеводная дієта допоможе залишатися у формі жінкам після менопаузи

0
251

Вченими з Техасу було встановлено, що раціон з пониженим вмістом вуглеводів попереджає набір зайвої ваги у представниць жіночої статі в постменопаузальному періоді.

Як відомо, головними джерелами подібних речовин виступають картоплю і макаронні вироби, цукор та крупи, а також хліб і мед. Вуглеводи необхідні для нормальної життєдіяльності організму, які при правильно підібраній добовому дозуванні не будуть призводити до набору зайвої ваги.

Це особливо актуально для жінок, які знаходяться в періоді постменопаузи, оскільки деякі з них, на тлі гормональних порушень, більше схильні до ожиріння. Саме з цієї причини, учені протягом довгого часу намагалися знайти засіб, яке допомагало б представницям слабкої статі зберегти своє здоров’я і утримувати масу тіла в межах норми.

Під час свого дослідження вчені проаналізували 4 найпоширеніші моделі харчування серед американців – сюди можна віднести низкоуглеводное і середземноморське дієтичне меню. В якості досліджуваного матеріалу використовувалися дані приблизно 93 тисяч жінок, що приймали участь у наукових дослідженнях, присвячених аналізу жіночого здоров’я.

Абсолютно всі учасниці надавали інформацію щодо свого раціону перед початком експерименту і на третій рік його протікання, а також повідомляли про зміни маси тіла. Після того, як були враховані всі фактори, серед яких варто виділити вікову категорію, соціальний та економічний статус, було встановлено, що саме низкоуглеводная дієта не відбилася на вазі учасниць в постменопаузі. Більш того, вона перешкоджала зростанню індексу маси тіла.

Тим не менш, автори дослідження відзначають, що ними не враховувалися такі фактори, як наявність серцево-судинних патологій або цукрового діабету, чому не всім жінкам слід різко змінювати свій раціон.