Естроген може послабити вірус грипу у жінок

0
233

Нове дослідження може пояснити, чому грип переноситься важче чоловіками, ніж з жінками. Дослідники, які тестували різні форми жіночого статевого гормону естрогену, який також присутній в назальних клітинах у чоловіків і жінок, показали, що сполуки знижують реплікацію вірусу в жіночих, але не чоловічих клітинах.

Дослідники, на чолі з доцентом Саброй Клейн зі Школи Громадського Здоров’я в Балтіморі при Університеті Джонса Хопкінса, штат Меріленд, виклали свої висновки у виданні «Американський журнал фізіології: клітинна та молекулярна фізіологія».

Ми хворіємо, коли віруси вторгаються в наші клітини і використовують їх функціональність для створення власних вірусних копій. Копії поширюються на інші клітини, запускаючи ланцюгову реакцію, яка призводить до хвороби та інфікування інших людей.

Як правило, чим менше власних копій створює вірус, тим менше тяжкість хвороби і тим менше шансів на залучення нових господарів поширення.

Разом зі своїми колегами, вона випробувала вплив жіночого статевого гормону естрогену на вірус грипу A, який типово поширюється серед людей і викликає епідемії сезонного грипу. Вони проводили тести на носових клітинах, які вірус вражає в першу чергу.

Дослідники культивували вірус, а потім піддали клітини впливу вірусу грипу А і різних форм естрогену, у тому числі:

  • естрадіолу: основної форми жіночого статевого гормону в організмі;
  • бісфенолу А: синтетичного з’єднання, яке імітує естроген;
  • селективних модуляторів рецепторів естрогену (СМРЭ): сполук, які діють як естроген і використовуються для гормональної терапії.

Результати показали, що естрадіол, ралоксіфен (СМРЭ) і бісфенол А знизили реплікацію вірусу у жінок, але не справили такого ефекту в чоловічих назальних клітинах.

Дослідники також помітили, що естрогени надали противірусні ефекти через бета-рецептори естрогену. Рецептори – це прикордонні білки, які дозволяють взаємодію тільки тих речовин, які стимулюють клітку.

Професор Клейн звернула увагу, що інші дослідження вже показали, що естроген має противірусну дію на ВІЛ, вірус Ебола і віруси гепатиту. Однак у поточного дослідження є свої особливості.

Нові дані також підтверджують дослідження на тварин, які показали, противірусні ефекти естрогену на вірус грипу.

Вчені бачать клінічний потенціал у виявленні додаткових терапевтичних ефектів естрогену.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com