Ранній прийом антибіотиків запобігає важкі респіраторні захворювання

0
213

Діти, у яких розвиваються важкі хрипи і утруднене дихання після застуди, виявляють високий ризик важких хвороб нижніх дихальних шляхів. Їм може бути корисно призначення неспецифічного антибіотика при перших же симптомах застуди, з метою профілактики важких респіраторних розладів. Доповідь опубліковано в JAMA.

Респіраторні інфекції зазвичай дуже агресивні для маленьких дітей. Багато з них досить швидко одужують, але у значного числа розвиваються досить серйозні хвороби, які вимагають швидкої медичної допомоги або госпіталізації.

У поточному дослідженні, доктор Леонард Бачериер (Bacharier) і колеги зі Школи Медицини на базі Вашингтонського університету в Сент-Луїсі протестували антибіотик азитроміцин у порівнянні з плацебо у 607 маленьких пацієнтів. Вік дітей коливався від 12 місяців до 6 років, з історією розвитку важких захворювань нижніх дихальних шляхів, але в іншому здорові.

Батьки дітей були забезпечені антибіотиками ще до початку захворювання дітей. Їх проінструктували почати курс антибіотикотерапії при перших ознаках застуди.

З 92 хворих, які вважаються серйозними, так як вимагають прийому оральних кортикостероїдів, 57 були в контрольній групі, 35 в групі, що одержує азитроміцин. У контрольній групі результати лікування були гірше. Антибіотик був призначений у високій дозі, затвердженої FDA для лікування інфекції, щоб максимізувати протизапальні ефекти. Тим не менше, значення лікарської терапії в зниженні рівня захворюваності не зовсім ясно.

Стурбованість резистентністю деяких організмів до антибіотиків змусила дослідників провести аналіз на резистентність до азитроміцину підгрупі їх 86 пацієнтів.

У деяких дітей, які отримували азитроміцин в ході дослідження, були виявлені резистентні мікроби в горлі, в кінці дослідження, однак, такий же рівень резистентних бактерій був виявлений і у тих дітей, які не приймали антибіотик. Така картина не зовсім зрозуміла і вимагає проведення подальших досліджень. Лікар додає, що кожен шостий візит до лікарів з приводу астми виявляє, що діти приймали антибіотик, і симптоми стали важче.

Діти, які приймали азитроміцин при застуді, при цьому мали важкі захворювання, виявили поліпшення стану порівняно з контрольною групою.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com