Профілактика харчової алергії: чи можна давати дітям арахіс?

0
228

За даними Центрів США з контролю та профілактики захворювань, харчова алергія у дітей зросла приблизно на 50% в період між 1997 і 2011 роками. Чіткого пояснення цього факту немає. Однак, в результаті різкого збільшення, увага змістилася від лікування до профілактики алергії. Тут представлені останні дані про те, як запобігти харчові алергії у дітей. Огляд опублікований в Журналі Канадської Медичної Асоціації.

Харчова алергія починається тоді, коли організм ініціює імунну реакцію на певні продукти харчування. Цей імунна відповідь може бути небезпечним для життя, наприклад, у разі анафілаксії.

Хоча, будь-яка їжа може викликати алергічну реакцію, існує вісім продуктів, які викликають 90% всіх реакцій. Це коров’яче молоко, яйця, арахіс, лісові горіхи, соя, пшениця, риба і молюски. Попередні рекомендації пропонували батькам уникати введення потенційних алергенів до 12-36-місячного віку.

У 2000 році Американська Академія Педіатрії рекомендувала, уникати коров’яче молоко до 12 місяців, яйця до 24 місяців, а горіхи і рибу, до 36-місячного віку.

Дослідники даного огляду, на чолі з докторами Элиссой Абрамс і Алланом Бекер, говорять про новітньому рандомізованому контрольованому дослідженні, прийшли до висновку: давати дітям з високим ризиком алергії, арахіс, краще раніше, ніж пізніше. Це знижує ризик харчової алергії на 80%. Однак застерігають: спочатку лікар повинен дати оцінку алергічного профілю.

На підставі останніх досліджень, в даний час повідомляють, що немовлятам з високим ризиком, арахіс слід вводити в 4-11 місяців.

Якщо батьки запитують, як запобігти алергію у дітей, зараз ми радимо вводити алергічні продукти в 4-6-місячному віці. Важливо регулярне вплив для підтримки толерантності, діти повинні їсти ці продукти на регулярній основі.

Останні рекомендації стверджують, щоб уникнути ядухи, вводити нові, відповідні віку продукти, треба кожні 3-5 днів. Почніть з зерен і жовтих або оранжевих фруктів і овочів. Якщо переноситься, можна додати трохи потенційно алергічного продукту.

Завершуючи дослідження, автори відзначають, що є переконливі докази того, що раннє введення арахісу, насправді, відмінна профілактика алергії.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com