Лікарі не рекомендують призначати антибіотики при звичайній застуді

0
214

Пацієнтам із застудою не слід призначати антибіотики, на цьому наполягають дві великі медичні організації в США, які об’єднали зусилля в спробі зменшити нецільове використання антибіотиків.

Американський Коледж Лікарів (ACP) і Центр по Контролю і Профілактиці Захворювань (CDC) описав нові рекомендації у статті, опублікованій у виданні «Аннали Внутрішньої Медицини».

Стаття націлена на лікарів загальної практики та медичних працівників, які лікують хворих з гострими інфекціями дихальних шляхів (ИОДП) в амбулаторних умовах.

Автори відзначають, що ОИДП, такі, як застуди, бронхіти, неускладнені болю в горлі та інфекції пазух є найбільш поширеними причинами для амбулаторного призначення антибіотиків дорослим у США.

В результаті, відзначають вони, нецільове використання антибіотиків при ОИДП сприяє значному поширенню стійких до антибіотиків інфекцій і зростання так званих сверхинфектов (супербактерій): особливо стійких штамів мікроорганізмів.

За оцінкою CDC, кожен рік, принаймні, 2 мільйона людей в США заражаються і, принаймні, 23 000 помирають в результаті впливу бактерій, які стійкі до антибіотиків.

Неопубліковані дані CDC показують, що 50% рецептів на антибіотики, заповнених в амбулаторних умовах можуть бути недоречним або зайвим. Витрати на нецільове використання, становлять близько $3 млрд. і це без урахування пов’язаних витрат.

Наприклад, антибіотики є основною причиною виникнення побічних ефектів, і вони відповідальні за 20% звернень у відділення невідкладної допомоги для усунення побічних ефектів антибіотиків.

Замість призначення антибіотиків хворим з застудою, лікарі повинні консультувати пацієнтів про те, що симптоми застуди можуть тривати до 2 тижнів. Якщо застуда тривати довше, тоді необхідно звернутися до лікаря.

Лікарі також повинні чітко пояснити, що антибіотики не потрібні і можуть навіть призвести до побічних ефектів. Вони також зобов’язані допомогти пацієнту зрозуміти плюси і мінуси застосування ліків, для полегшення симптомів.

Важливо розуміти, що не вимагає застосування антибіотиків нескладний бронхіт, ангіна і нескладний синусит. Препарати, які можуть полегшити симптоми, що включають антигістамінні препарати, протинабрякові, бета-агоністи, стимулюючі кашель та відхаркування.

Якщо у Вас діагностована хвороба, викликана вірусом, потрібно чітко уявляти, що антибіотики не лікують вірусні інфекції, і вони можуть нашкодити організму.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com