Проблеми зі щитовидною залозою можуть призвести до передчасної смерті

0
218

Особи похилого віку, володіють підвищеним вмістом вільного тироксину в крові, більшою мірою схильні до формування атеросклерозу або розвитку передчасної смерті, яка виникла на фоні серцевих і судинних недуг.

Подібна інформація була отримана завдяки дослідженням, проведеним фахівцями з Університету Еразма. Варто зазначити, що вільний тироксин являє собою один з найважливіших гормонів щитовидної залози, який бере активну участь в процесі обміну речовин.

Виявити подібне негативний вплив дисфункції цього органу на людський організм в цілому дослідникам вдалося за допомогою аналізу даних приблизно 10 тисяч осіб. Середня вікова категорія добровольців становила 65 років.

У ході наукового дослідження оцінювалися рівні таких речовин, як тиреотропний гормон і вільний тироксин. Також враховувалася їх взаємозв’язок з атеросклерозом і раптової серцевої смерті, викликаної ІХС, цереброваскулярними захворюваннями або іншими проблемами в системі кровообігу.

Дослідникам вдалося з’ясувати, що особи з підвищеним вмістом вільного тироксину, у кілька разів частіше стикаються з кальцифікацією коронарної артерії – це вважається одним з проявів атеросклерозу. Крім цього, при високому рівні цієї речовини, ризики формування проблем з боку серцево-судинної системи становили приблизно 87%, а ймовірність летального результату збільшувалася в 2 рази, в порівнянні з тими людьми, які не мають таких проблем із гормонами щитовидної залози.

З цього випливає, що одним із способів попередження настання ранньої смерті є регулярне проходження профілактичного обстеження в медичному закладі, зокрема, лабораторних вивчень крові на гормони та УЗД щитовидної залози.