Чому організм по-різному реагує на фізичне вправу

0
238

Співавтор дослідження Хеикки Кайнулайнен з Університету Ювяскюля у Фінляндії, і колеги публікують результати своїх досліджень у журналі Фізіологічні Звіти.

Силові вправи – будь-яка діяльність, яка призводить скелетні м’язи до скорочення. Наприклад, важка атлетика, віджимання і присідання. Вправи на витривалість, або аеробні вправи – це будь-яка діяльність, яка підтримує збільшені частоти серцевих скорочень і дихання, такі як ходьба, їзда на велосипеді і плавання.

Обидві форми вправ надають різний вплив на організм. У той час як силові вправи можуть поліпшити силу скелетних м’язів, вправи на витривалість можуть покращити загальний функціональний потенціал організму.

Оскільки ефекти від вправ різноманітні, дослідники вважають, що існує безліч різних процесів, що беруть участь типі реакції організму на кожен вид фізичної активності.

Попередні дослідження показали, що ген, званий рецептором проліферації пероксисом, що активується гамма-коактиватором 1α (PGC-1α) може бути залучений в те, як організм реагує на певні типи фізичних вправ. Команда вирішила дослідити роль цього гена далі.

До дослідження були залучені 19 фізично активних чоловіків, яких розділили на дві групи. Одна група виконувала 50 хвилин вправ на витривалість у вигляді ходьби на біговій доріжці, в той час як інша група виконувала 50 хвилин жиму ногами, який представляє собою силова вправа.

При цьому, була взята біопсія з стегнової м’язи чоловіків перед тренуванням, а також через 30 і 180 хвилин після вправи. Це було необхідно для оцінки гена PGC-1α.

Вчені виявили, що обидва вправи стимулюють ген PGC-1α змушуючи його робити ізоформи гена відомі як PGC-1α екзон 1b, PGC-1α екзон 1b’ і укорочену форму PGC-1α. Ізоформи – це різні типи білка, який отримують з того ж гена.

Проте, дослідники помітили, що тільки вправи на витривалість індукують виробництво ізоформи званої PGC-1α екзон 1a.

Вчені виявили, що фізичні вправи на витривалість активували гени, які стимулювали зростання нових кровоносних судин і підвищували витривалість. А силові вправи стимулювали інший ген, який активує ріст м’язів.

Необхідні подальші дослідження.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com