Вчені встановили, що регулярне застосування для миття рук коштів з антибактеріальним ефектом може завдати непоправної шкоди

0
186

Вже не один рік дослідники вивчають вплив антибактеріальних компонентів, що входять до складу багатьох косметичних засобів, на здоров’я людини. Зараз же вчені з університету в Америці оприлюднили цікаві результати своїх експериментів – виявляється, регулярне миття рук милом з антибактеріальними компонентами може завдати великої шкоди. Раніше вважалося, що саме такі засоби здатні уберегти людину від зараження небезпечними мікроорганізмами, але зараз вченим вдалося спростувати дане переконання.

Фахівці з університету орегона протягом деякого періоду часу займалися вивченням зразків пилу, які були взяті в спорткомплексі цієї установи, який мали можливість відвідувати різні люди. Ним був також відкритий доступ до офісних приміщень, басейну та пральні. У ході проведення різних аналізів вчені встановили цікавий факт. Всі ті кошти, які використовувалися для дезінфікування даних приміщень (або ж просто для прибирання), не просто не здатні були знищити супербактерії, розташовані на поверхні предметів, але і сприяли тому, що їх стійкість до антибактеріальних елементів постійно підвищувалася. Якщо говорити простіше, вони створювали їм стійкий імунітет. І чим частіше використовувалися такі засоби побутової хімії, тим сильнішим ставав до них імунітет.

До основних антибактеріальних речовин, які здатні підвищувати імунітет патогенних мікроорганізмів, відносяться: бутилпарабен, триклозан, пропілпарабен, триклокарбан та інші. Вони також входять до складу антибактеріального мила, яке зараз так люблять використовувати люди, сподіваючись, що воно знищить всі бактерії на шкірі. Але чим інтенсивніше вони будуть його використовувати, тим сильніше буде імунітет у бактерій. Тому вчені настійно рекомендують не захоплюватися використанням косметичних засобів з антибактеріальним ефектом, і по можливості чергувати їх із звичайними засобами для гігієни.