Переливання консервованої крові безпечно для використання в серцевої хірургії

0
203

Під час обширних оперативних втручань, пацієнти часто потребують переливання еритроцитарної маси зважаючи великої крововтрати. Тим не менше, питання про безпеку консервованої крові для пацієнтів кардіохірурга залишалися суперечливими. Нове дослідження показало, що кров, з терміном зберігання від 14 до 42 днів, дійсно безпечна у використанні. Результати дослідження опубліковані в JAMA. Воно було проведене вченими з Каролінського інституту в Швеції.

В даний час, в США, еритроцити можуть зберігатися до 42 днів, хоча середній термін на момент переливання становить близько 18 днів. Еритроцити проходять через ряд змін під час зберігання, потенційно знижують їх здатність переносити кисень. Досі, залишалося неясним як цей факт позначиться на пацієнта, якому її переливають.

Дослідники, на чолі з доктором Густавом Эдгрен, звернули увагу на дослідження від 2008, в якому заявили, що переливання крові старше 14 днів небезпечно при операціях на серці. Результати цього дослідження викликали замішання в лікарнях по всьому світу! Навіть сотні досліджень, проведених на цю тему за останні 5 або 6 років, не дали остаточної відповіді. За даними Американської Червоного Хреста, існує чотири типи компонентів з цільної крові, які можуть бути використані для переливання: еритроцити, тромбоцити, плазма і кріопреципітат.

Щоб прийти до описаного вище висновку, дослідники провели масштабне, довгострокове дослідження за участю майже 50000 пацієнтів зі Швеції.

Вони були частиною:

  • SWEDEHEART – реєстру, куди записують дані про пацієнтів, які переносять операцію на серці;
  • SCANDAT2 – бази даних загальнонаціональних переливань крові.

З допомогою цих двох реєстрів, дослідники змогли охопити всі операції на серці у пацієнтів Швеції, протягом 16-ти років. Дослідження включало учасників, яким переливали кров з терміном зберігання не менше 14 і не більше 42 днів.

Після вивчення результатів лікування пацієнтів, вчені виявили, що використання консервованої крові з вищевказаним терміном зберігання ніяк не впливає на результати і прогнози лікування. Доктор Эдгрен додав, що їх дослідження дає всім тверду впевненість у безпеці крові з тривалими термінами зберігання.

Нинішні стандарти зберігання крові безпечні!

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com