Вагітним жінкам можуть знадобитися додаткові відомості про використання ліків

0
234

Вагітні жінки переоцінюють ризики приймати визначені ліки, згідно з новим дослідженням Університету Східної Англії (UEA).

Результати дослідження показують, що жінки віддають перевагу не лікувати загальні симптоми вагітності, такі як нудота, печія, ломоту та біль.

Найнеприємніше, що майбутні мами воліють не приймати ліки для лікування інфекцій сечовивідних шляхів (ІМП), що може викликати значні ускладнення і завдати шкоди плоду, при відсутності лікування.

Провідний дослідник, доктор Майкл Твіггі зі школи фармації UEA, розповів, що вони вирішили з’ясувати, що жінки думають про ризики та переваги прийому ліків під час вагітності. Як переконання і страхи пов’язані з реальним прийомом ліків: припинили жінки, прийом ліків, які насправді безпечні.

Міжнародна дослідницька група шукала вагітних жінок і молодих мам з допомогою популярних сайтів для мам.

В цілому, вчені провели онлайн-опитування 1120 добровольців, в якому вони запитували про звичайних станах, які майбутні мами випробували під час вагітності: нудота, печія, запори, застуди, інфекції сечових шляхів, біль шиї і тазових органів, головні болі і проблеми зі сном.

Жінкам були задані питання про те, як вони вважають, наскільки ліки для терапії цих станів були шкідливі або корисні. Їх також запитували про те, чи мають вони намір уникати прийому будь-яких ліків під час вагітності, і якщо так, то які.

І, нарешті, жінок попросили оцінити ліки, продукти харчування та інші речовини з точки їх суб’єктивної шкідливості, за шкалою 0-10.

Доктор Твіггі сказав, що вони виявили, що трохи більше трьох чвертей жінок використовували деякі форми ліків для лікування, щонайменше, одного загального стану, який вони відчували під час вагітності.

Відносно небагато приймали ліки від нудоти, запору або проблем зі сном. Однак ці симптоми можуть бути полегшені шляхом внесення змін до дієту і спосіб життя.

Багато жінки думали, що прийом парацетамолу під час вагітності було ризикованим. Однак, це абсолютно безпечно. Багато жінок, які мали ІМП, не приймали ліки.

У загальній складності 72% жінок сказали, що вони навмисно уникали використання деяких ліків під час вагітності, особливо парацетамолу, ібупрофену, препаратів від кашлю та застуди, антигістамінних і препаратів від закладеності носа, все із-за страху нашкодити їх ненародженій дитині.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com