Почалися нові випробування вакцини проти ВІЛ

0
236

На даний момент ВІЛ вважається одним з найбільш небезпечних вірусів, що вражає людину. Найгірше полягає в тому, що проти цього захворювання, до останнього часу, не було ліків. Проте зовсім нещодавно вчені заявили, що виведена нова вакцина, випробування якої йдуть повним ходом. За попередніми даними, результати робіт досить втішні.

Західний університет надав першу в світі превентивну вакцину, яка здатна не тільки вбивати вірус, але і не чинити негативного впливу на організм в цілому. На даний момент вже проведено попередні випробування нового препарату на 33 добровольцях. Результати більш ніж задовільні, так як вірус був дійсно убитий, а серйозних побічних ефектів не спостерігалося. Тепер вчені готуються провести другий етап клінічних випробувань.

За словами керівника групи наукових працівників і медиків, які працюють над цим проектом, на другому етапі будуть проведені більш масштабні дослідження. Це потрібно для того, щоб з’ясувати, наскільки препарат ефективний, що стосується вироблення антитіл до ВІЛ. Результати дослідження будуть оголошені не пізніше осені 2017 року.

Для того щоб розробити цю вакцину, вчені взяли принцип дії препаратів проти грипу, гепатиту та поліомієліту. В даному випадку речовина піддавав тіло впливу вбитого вірусу. У випадку з ВІЛ це зробити було складніше, так як шкідливі клітини дуже швидко розвиваються і «обходять» всі захисні функції організму.

Для того щоб вирішити це питання, вчені змінили деякі гени вірусу на генетичний матеріал комах. Саме тому клітини вірусу стали абсолютно безпечними для організму людини. Перший етап досліджень показав, що цей принцип працює і успішно нейтралізує різні підтипи ВІЛ.