Може поїздка на роботу покращити фізичне здоровя

0
203

Недавнє дослідження, опубліковане в The Lancet Diabetes & Endocrinology, показує, що шлях, яким ми подорожуємо на роботу робить істотний вплив на наш індекс маси тіла. Ті, хто ходить пішки або користується громадським транспортом, мають більш низький відсоток жиру в організмі, ніж ті, що їздить на роботу на власному автомобілі.

За останні роки дослідники показали, що занадто багато сидіти і рухатися занадто мало значить збільшувати фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу і деяких видів раку.

З іншого боку показано, що збільшення фізичної активності зміцнює кістки та м’язи, покращує настрій і продовжує життя.

В даний час тільки 1 з 5 американців дотримується рекомендацій за кількістю фізичної активності.

В Америці, за оцінками, налічується 128,3 мільйона жителів приміської зони. Понад 87% поїздок на роботу проводиться на автомобілі, інші види транспорту включають автобус (2,52%), метро (1,45%), ходьбу (3,26%) і їзду на велосипеді (0,38%).

Недавнє дослідження, проведене доктором Еллен Флінтом, викладачем здоров’я населення з Лондонської Школи Гігієни і Тропічної Медицини, Великобританія, дивилося на те, як люди добираються до роботи і вплив цього на відсоток жиру в організмі і індекс маси тіла (ІМТ).

Команда використовувала дані Биобанка Великобританії, зібрані між 2006-2010 рр. В цілому були включені 150000 осіб у віці 40-69 років, що зробило це дослідження найбільшим в своєму роді.

Результати показали, що ті, хто використовує активні поїздки на роботу, їзду на велосипеді або ходьбу, мають значно нижчі ІМТ і відсоток жиру в тілі. Ефекти були сильними і залишалися значними тривалий час.

Можливо, не дивно, що їзда на велосипеді виявилася самим здоровим варіантом для того, щоб дістатися до роботи. Велосипедисти в середньому на 5 кг легше, ніж користувачі автомобілів і показали різницю в ІМТ на 1,71 кг/м2. Жінки-велосипедисти були на 4,4 легше, ніж їхні жінки-водії (різниця ІМТ 1,65 кг/м2).

Піші також продемонстрували поліпшення в порівнянні з водіями, з різницею у ІМТ 0,98 кг/м2 для чоловіків і 0,80 кг/м2 для жінок. Ці позитивні відмінності для велосипедистів і пішоходів були найбільш виражені у тих, хто подорожував на довгі відстані, щоб дістатися до роботи.

Люди, які приїхали на роботу на автобусі або поїзді, були зі значно меншим ІМТ, ніж водії приватних автомобілів.

Рух – життя!

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com