Цукор допомагає в лікуванні атеросклерозу

0
206

Групою дослідників з Університету Вашингтона було виявлено, що така речовина, як дисахарид трегалоза позитивно впливає на клітини імунної системи, а саме підвищує їх потенціал. Це дає можливість активувати природну захисну функцію організму в боротьбі з атеросклерозом.

Трегалоза являє собою натуральний цукор, який містить в собі всього кілька молекул глюкози і вже давно не заборонений до вживання людиною. Останні вивчення властивостей подібного речовини показали, що воно впливає на активацію такого клітинного процесу, як аутофагия. Тим не менш, до кінця невідомо, як саме такий дисахарид це робить.

Завдяки проведенню специфічного експерименту на лабораторних мишах було встановлено, що у гризунів з атеросклерозом, після ін’єкційного введення їм трегалози відбулося зменшення розміру бляшок. Варто відзначити, що при такому захворюванні вони локалізуються в артеріях і без своєчасного лікування призводять до порушення рухових функцій.

Для того щоб це з’ясувати піддослідних розділили на кілька груп – перша отримувала дисахарид, а друга – ні. Стало відомо, що у тварин із другої групи обсяги бляшок становили 0.35 квадратних міліметра, а у гризунів з контрольної категорії – 0.25 мм2. З цього випливає, що їх розміри зменшилися приблизно на 30%.

Більш того, авторам такого наукового дослідження вдалося з’ясувати, що подібний ефект досягається завдяки активації дисахаридом трегалоза специфічних молекул, які впливають на ДНК, що в підсумку призводить до підвищення вироблення органел. Саме вони виконують функцію «прибиральників сміття».

Подальші дослідження будуть спрямовані на створення ліків від атеросклерозу з вмістом цукру. В цьому процесі є дві проблеми. Перша – неефективність при пероральному прийомі, унаслідок впливу травних ферментів. Друга – некомфортний спосіб прийому ліків шляхом введення ін’єкції.