Якщо потрібно терміново «порозумнішати» – вчені знайшли ефективне рішення

0
211

Відомо, що фізична активність покращує роботу головного мозку. Але можливість включати в свій графік повноцінні тренування є далеко не у всіх людей. Виходить, замкнуте коло? Зовсім ні.

Група вчених з Університету Західного Онтаріо провела кілька досліджень і встановила, що практично моментально активувати мозкову діяльність можна, якщо 10 хвилин приділити кардіотренуваня за. Це може бути біг на місці, інтенсивні присідання, махи ногами і руками або вправи на прес – просто важливо, щоб м’язи активно працювали.

Само собою, що тільки на теоретичних припущеннях вчені не зупинилися і провели практичне дослідження. Для цього зібрали групу добровольців різного віку і рівня фізичної підготовки. На першому етапі всі учасники сидячи в спокійній обстановці читали журнали, після чого вирішували кілька логічних завдань. На другому етапі ці ж люди вирішували схожі завдання, але вже після 10-хвилинної аеробного тренування.

За результатами дослідження було встановлено наступне – одні і ті ж люди на 14% краще впоралися з логічними завданнями саме після занять на тренажерах.

На цьому вчені не зупиняються. Під час наступних клінічних випробувань передбачається встановити тривалість такого ефекту, а також взаємозв’язок між поліпшенням мозкової діяльності після активних фізичних вправ і рівнем фізичної підготовки, а також віком.

Зазначено, що одержані результати дослідження можуть використовуватися для лікування ранніх стадій деменції у людей похилого віку. Крім цього, подібну методику можна буде використовувати в якості профілактики при генетичній схильності до подібних захворювань.

У будь-якому разі, які б висновки не отримали клініцисти на завершальному етапі досліджень, зазначені вище чинники ще раз підтверджують, що заняття спортом корисно не тільки для фігури, але і для роботи головного мозку.