Британські вчені зясували, що ризик розвитку діабету другого типу підвищується у тих людей, які бояться втратити роботу

0
255

Британські вчені провели серію досліджень, у ході яких було встановлено, що люди, які бояться втратити своє робоче місце, ризикують надалі захворіти діабетом другого типу. Дослідники провели аналіз даних, які були отримані в результаті раніше проведених експериментів, в яких взяло участь понад ста сорока тисяч резидентів з Австралії, Америки і Європи. Всі ці люди працювали по різних напрямах. На момент початку проведення досліджень ніхто з резидентів не хворів на цукровий діабет будь-якого типу.

Першим етапом було проведення опитування, в ході якого у кожного учасника уточнювалося, боїться втратити своє робоче місце в найближчим часом. Дані вийшли наступні – у від 6 до 40% людей дійсно присутній такий страх. Після цього за всіма добровольцями фахівці спостерігали протягом десяти років, і особливо фіксували випадки розвитку у резидентів такого захворювань, як цукровий діабет. Як виявилося, що ті люди, які перед цим зізналися в тому, що у них є побоювання втратити роботу, на 19 відсотків частіше хворіли на діабет другого типу. Варто відзначити, що при з’ясуванні цих даних враховувалось безліч факторів, серед яких вік випробовуваних і статева приналежність. Як говорять учені, це ще не доводить, що побоювання з приводу втрати роботи безпосередньо впливають на прогресування діабету, але при цьому вони відносяться до групи факторів (підвищують ймовірність).

Вчені припускають, що з-за того, що періодично організм відчуває стрес із-за того, що людина боїться втратити своє робоче місце, підвищується вироблення «стресових» гормонів, а також індивід починає переїдати. Ці два фактори і провокують поступове прогресування цукрового діабету.