Грип під час вагітності може стати причиною психічних розладів у дитини

0
224

До таких несподіваних висновків прийшли вчені після кількох практичних досліджень. Так, на їх думку, жінки, які під час вагітності перенесли інфекційне захворювання, зокрема грип, приділяли менше уваги своїм дітям на стадії розвитку, що тягло за собою проблеми психологічного характеру. Також вчені відзначили, що найбільш часто таке явище саме стосується дівчаток. Чим зумовлене таке положення речей, науковці поки що достеменно сказати не можуть.

У практичній частині експериментів вчені провели кілька дослідів на лабораторних мишах. Гризунів штучно заразили грип, після чого велися спостереження в їх роботі імунної системи і поведінку з потомством. Так, було встановлено, що миші, які були вагітні і одночасно хворіли на грип, відмовлялися від свого потомства.

Точного пояснення такого процесу поки немає. Проте вчені припускають, що такі зміни можуть бути обумовлені змінами в ДНК на етапі розвитку плода, що обумовлено відсутністю материнської турботи. Це і може, в кінцевому підсумку, приводити не тільки до депресії, без видимої на те причини, але і до розвитку психологічних захворювань.

Крім цього, вчені відзначили, що такі проблеми, найчастіше спостерігаються саме у дівчаток. Більше того – в ранньому віці вони страждають від комплексів, а в дорослому житті часто переносять лінію поведінки своєї матері на вже своїх дітей.

Само собою зрозуміло, що один тільки грип при вагітності не може призвести до таких наслідків. Але при загальному негативному настрої під час вагітності він може стати ключовим етіологічним чинником. Тому вчені настійно рекомендують посилити заходи профілактики проти інфекційних захворювань під час вагітності.