Морозиво може спровокувати розвиток раку

0
229

За результатами досліджень, вчені прийшли до досить несподіваного висновку – морозиво може стати однією з причин розвитку онкологічного захворювання. Обумовлено це тим, що деякі сорти цього продукту в складі мають небезпечні емульгатори, які й провокують рак товстої кишки.

До таких результатів досліджень прийшли вчені з Америки. Дві найбільш популярні харчові добавки можуть виступати етіологічними факторами для онкологічного захворювання. Мова йде про таких речовин як полісорбат (Е433) і карбоксиметилцелюллоза (Е466).

Слід зазначити, що за останні 50 років кількість людей, у яких діагностують рак товстої кишки, тільки зростає. Такі положення речей зумовлено тим, що все більша кількість людей вживає нездорову їжу. Як наслідок цього в кишковій мікрофлорі відбуваються зміни, які стають сприятливим середовищем для розвитку злоякісних пухлин. Зважаючи на те, що генетика людини за цей час не змінилася, сумнівів в тому, що основною причиною виступає навколишнє середовище і спосіб життя, немає.

Висновок про те, що саме дві вищевказані добавки можуть бути причиною розвитку онкологічного захворювання, вчені зробили після того, як провели кілька практичних дослідів над лабораторними мишами. Кілька тижнів в раціоні гризунів були присутні зазначені добавки. У результаті вчені виявили, що мікрофлора кишечника різко змінилася, а ризик розвитку онкологічного захворювання істотно зріс.

Слід зазначити, що добавка Е466 активно використовується в харчовій промисловості в якості стабілізатора і згущувача. Тому, крім морозива її можна зустріти в соусах, кремах, ковбасних виробах і желе.