Американські вчені виявили абсолютно нову методику вирощування шкірного покриву, яка може стати порятунком для пацієнтів, які постраждали від сильних опіків

0
232

Група науковців провела серію експериментів, які дозволили їм вывить інноваційну методику по обчисленню допустимого розтягування людського шкірного покриву. Завдяки їй з’явитися можливість досить швидко вирощувати нові клітини шкіри для пацієнтів, які раніше постраждали від опіків будь-якого ступеня тяжкості. Дані проведених експериментів вже доступні широкій громадськості.

Науковий співробітник, який брав участь у проведенні серії експериментів, повідомив про те, що в даний час кваліфіковані хірурги застосовують різні технології для того, щоб провести вирощування нового шару шкірного покриву за допомогою інноваційної процедури по вирощуванню її тканин. До даних розширень вдаються з однією метою – активізувати ріст клітин шкіри на певній ділянці людського тіла, щоб потім їх ефективно можна було прищепити на ураженій ділянці (наприклад, на обпеченому).

Вчені підтвердили той факт, що найкраще шкіра зростає в тих ділянках, де найчастіше піддається розтягуванню. Приміром, на животі (в період виношування дитини). Але також варто відзначити і те, що якщо її занадто розтягнути, то в такому випадку ефект буде отриманий прямо протилежний – шкіра травмується і стане ще більш крихкою. Особливо чутлива до будь-якого роду втручань суха шкіра. Більш добре їм піддається жирний тип шкірного покриву. Розтягнення в даний час здійснюється за допомогою спеціального балона з повітрям або ж силікону (над поверхнею шкіри). З урахуванням використання додаткових параметрів обробки зображень, науковцям, які брали участь в експерименті, вдалося встановити, яким саме чином шкіра піддається деформації (з урахуванням даних про її структуру і здатності до розтягування). Ця методика на сьогоднішній день є унікальною в своєму роді. Вчені продовжують над нею працювати, щоб максимально вдосконалити.