Чай знижує ризик розвитку глаукоми

0
215

Згідно з дослідженнями американських вчених, розпивання мінімум однієї чашки гарячого чаю в добу знижує ризики виникнення у людини глаукоми. Відзначається, що холодний чай, гарячу каву та інші безалкогольні напої не надають такого позитивного ефекту.

Глаукома являє собою захворювання, при якому підвищується внутрішньоочний тиск, що поступово призводить до пошкодження зорового нерва. На фоні таких порушень висока ймовірність розвитку сліпоти. В якості факторів такого порушення виділяють цукровий діабет, похилий вік, наявність у людини зайвої маси тіла і артеріальну гіпертензію.

Раніше вчені довели, що кава збільшує шанси на формування такого недуги, тому що такий напій підвищує тиск всередині органів зору. Інформація щодо позитивних чи негативних властивостей від розпивання чаю до цього часу була невідомою.

У ході наукового дослідження вчені порівнювали вплив на очі деяких напоїв, а саме гарячого чаю, в якому не було кофеїну, кава і безалкогольного пиття. Для цього дослідникам знадобилося вивчити дані понад 10 тисяч осіб. У всіх добровольців взяли кров для загальноклінічного аналізу, кожен пройшов інтерв’ювання і повне медичне обстеження.

У результаті стало відомо, що ті люди, які щодня п’ють чай, в середньому на 74% рідше стикалися з глаукомою, в порівнянні з тими, у кого немає такої звички. При цьому не важливо, якою саме чай випиває людина – чорний або зелений, головне, щоб він був без цукру.

Однак отримана інформація є неоднозначною, оскільки в даному дослідженні не враховувалися індивідуальні особливості перебігу подібного захворювання. Надалі фахівці планують здійснити більш масштабний експеримент з урахуванням інших деталей.