Вірусом Зіку на території Мексики заразилися майже 2 тисячі осіб

0
246

У Республіці Мексика влади не на жарт стурбовані поширенням вірусу Зіку. Сьогодні на території країни захворіло майже 2 тисячі осіб. За даними Моз, тільки за останній тиждень було зафіксовано 265 нових хворих. Найактивніше вірус поширюється в штаті Герреро, де знаходиться третина всіх хворих. Чимало випадків зараження зафіксовано в Оахаке, Чьяпасе і Веракрусе.

Захворювання вважалося безпечним для людей до початку поточного року. Однак у лютому ВООЗ забили на сполох через поширення лихоманки на американському континенті, визнавши хвороба надзвичайної ситуації у світових масштабах.

Нагадаємо, що виявлений вірус Зіку був у 1947 році на африканському континенті при дослідженні жовтої лихоманки. До недавнього часу він не проявлявся, однак його активно почали досліджувати після спалахів захворювання в Америці та Азії. З’ясувалося, що Зіку не так нешкідливий, як здається – якщо їм захворіє вагітна дівчина, то у неї є чималий ризик народити дитину з мікроцефалією (зменшеним розміром черепа і що випливають із цього проблемами з нервовою системою, в тому числі, недоумством). Симптоми захворювання нагадують грип або лихоманку. Дієвої вакцини від Зіку при цьому до цих пір не існує.

На сьогоднішній день вірус поширюється не тільки в Мексиці – нещодавно перші випадки захворювання були зафіксовані у Флориді, США. Одинокі випадки зараження фіксуються в європейських і азіатських країнах. Переносниками захворювання виступають тропічні комарі, а більшість заражених – відпочиваючі, які нещодавно повернулися з Південної Америки. Незважаючи на небезпека народження дитини з патологією, що нещодавно у пресі повідомили, що канадка, яка перехворіла вірусом, народила абсолютно здорову дитину.

За матеріалами: www.spbdnevnik.ru