Тестостероновая терапія збільшує термін життя чоловіків в похилому віці

0
241

Відновлення рівня тестостерону у літніх чоловіків до нормальних значень шляхом застосування гелів, пластирів або ін’єкцій може знизити ризик інфаркту, інсульту і зменшити смертність від ряду інших захворювань. До такого висновку прийшли вчені, провівши масштабне дослідження.

Було також встановлено, що ті чоловіки, хто пройшов терапію, але у яких рівень тестостерону не зміг підвищитися до нормальних значень, не отримали повноцінного ефекту від лікування. «Це перше дослідження, яке показало, що позитивний ефект від терапії досягається тільки у випадках використання адекватних доз препарату та відновлення тестостерону до необхідного рівня», – заявив один з авторів дослідження, професор Rajat Barua з університету в Канзасі, США. Він також додав: «У пацієнтів, у яких, незважаючи на проведене лікування, рівень тестостерону залишився низьким, ми не спостерігали зниження кількості інфарктів і інсультів і вони в цілому не отримали значних переваг від терапії».

Проведене дослідження може вплинути на результат суперечок, які ведуться останнім часом щодо переваг і ризиків тестостероновой терапії, особливо для профілактики серцевих захворювань. До теперішнього часу медичне співтовариство не мало переконливими даними клінічних експериментів, що підтверджують ту чи іншу точку зору.

На початку 2015 року Американська асоціація з контролю за продуктами питаниями і ліками (FDA) попередила лікарів про небезпеку передозувань при проведенні тестостероновой терапії і про можливе збільшення ризику інфарктів та інсультів в ході лікування.

Нове дослідження охоплювало 83 тис. чоловіків віком старше 50 років, у яких було діагностовано знижений вміст тестостерону, і які пройшли терапію з 1999 по 2014 рік. Дослідники розділили пацієнтів на 3 клінічні групи:

  • у кого лікування повернуло рівень тестостерону в норму;
  • хто пройшов терапію, але тестостерон залишився зниженим;
  • у кого тестостерон був знижений і вони не проходили курс лікування.
  • Найбільш різкий контраст за результатами спостерігався між 1-ю і 3-ю групами.

    Результати 1-ї групи були найбільш вражаючими: після проведення тестостероновой терапії протягом подальшого періоду спостереження (варіювався від 4.6 до 6.2 років) смертність у групі знизилася на 56%, ризик інфаркту – на 24%, ризик інсульту – на 36%.

    За матеріалами: timesofindia.indiatimes.com
    Автор: Євген Смирнов