Люди, які живуть біля доріг, більше схильні деменції

0
206

У канадському науковому журналі на днях були опубліковані матеріали дослідження, в яких йдеться про те, що люди, що проживають біля автомобільних доріг і магістралей більше схильні до деменції. Повна стаття опублікована в науковому виданні «Lancet».

Так, на думку вчених, у людей, місце проживання яких розташоване біля доріг або трас, ризик розвитку деменції вище на 7%. Поки що не встановлено точно, з чим це пов’язано, проте вчені вважають, що головною причиною є саме забруднене повітря.

Патогенез цього патологічного процесу виглядає наступним чином – небезпечні для людського життя хімічні речовини потрапляють у повітря. Слід зазначити і те, що концентрація таких хімічних елементів і важких металів у цих місцях істотно вище, ніж у більш віддалених від доріг районах. Безпосередньо з повітря сполуки потрапляють в кров, що і є етіологічним чинником для початку патологічного процесу.

При цьому наголошується і наступне – якщо віддалитися від дороги хоча б на 150-200 метрів, ризик розвитку старечого недоумства суттєво скорочується – лише 4%.

Для того щоб підтвердити результати своїх досліджень практично, вчені провели додаткове дослідження. Було проаналізовано близько 6 мільйонів історій хвороби людей віком від 20 до 85 років. Серед них було зафіксовано 234 000 випадків деменції. При цьому слід зазначити, що прямих клінічних показників або генетичної схильності попередньо встановлено не було.

Дослідження в даній області ще будуть тривати, так як на цей момент точна причина розвитку такого процесу не встановлена. Проте вже зараз варто задуматися про якість життя в таких районах – забруднене повітря однозначно негативно позначається на здоров’ї людини.