Перебіг інфекції залежить від статі пацієнта

0
243

Не секрет, що чоловіки набагато гірше переносять грип та інші простудні захворювання. Вчені встановили, що така реакція, на, здавалося б, незначне порушення в роботі організму, обумовлена особливостями розвитку патологічного процесу. На думку вчених, інфекційні процеси в чоловічому організмі можуть провокувати симптоми, які не спостерігаються в жіночому організмі. Слід зазначити, що дослідження стосувалися не тільки ГРВІ та грипу, але й інших інфекційних захворювань.

Так, за статистикою, чоловіки, які хворіли на туберкульоз, в 1,5 рази частіше помирали, ніж жінки з аналогічною клінічною картиною. Це ж справедливо для того випадку, коли у чоловіка знаходили вірус папіломи людини. Було встановлено, що даний патологічний процес приводив в 4 рази частіше до раку шкіри саме у чоловіків.

Причину розвитку таких патологічних процесів, учені доки не встановили. Однак, на їхню думку, поки що не підтверджено науковими показниками, це може бути просто природний процес, так як з точки зору вірусу, що жінка більш цінний носій, тому що дає потомство. Саме тому в інтересах бактерій якомога менше завдавати шкоди жіночому організму.

Зважаючи на це, вчені зробили висновки, що для більш ефективної медикаментозної терапії слід враховувати цей фактор. Це ж саме справедливо і для фармацевтичних компаній, які займаються розробкою і випуском лікарських препаратів. Якщо при створенні ліки буде враховуватися особливість чоловічого і жіночого організму, то і самі препарати можуть бути набагато ефективніше.

Слід зазначити, що роботи по даному науковому питанню ще не завершені. Так, вчені планують провести практичні експерименти з тваринами і чоловіками-добровольцями.