Вчені з США виявили залежність імунітету від поведінки в суспільстві

0
247

Дослідники інституту Вірджинії і Массачусетсу виявили зв’язок між соціальною поведінкою і рівнем здоров’я. В експерименті взяли участь миші, у яких був вроджений імунний дефіцит у важкій комбінованій формі. Співробітники університету спробували з’ясувати, яким чином вироблення інтерферону-гамма корелює з поведінкою в соціумі. Інтерферон-гамма – молекула імунітету, яка починає вироблятися з-за впливу на організм вірусів і різноманітних бактерій.

Дослідження показали, що соціальні зв’язки між гризунами підвищували рівень молекули імунної системи. Дослідивши інші дані, вчені прийшли до висновку, що миші з недоліком інтерферону-гамма володіли розладами зв’язків між нейронами, подібно гризунам з імунним дефіцитом. Коли вчені починали введення молекули в рідину спинного мозку, проблема зі зв’язками нейронів вирішувалася.

Порівнявши результати, дослідники прийшли до висновку, що нейрони, які розташовуються в префронтальної корі, направляють рецептори до молекулі інтерферону-гамма. Придушення зв’язків між рецепторами веде до виникнення проблем у поведінці в соціумі. До виникнення проблем в соціалізації при імунному дефіциті наводить дуже велика активність клітин, які розташовуються в префронтальній корі.

Молекула інтерферону-гамма є важливим посередником в імунній системі. Дослідники зробили припущення, що подібна його функція утворилася в результаті еволюції, коли виникла потреба у підвищенні імунітету, що вимагалося при знаходженні в соціумі собі подібних.

За результатами дослідження вчені планують продовжувати вивчення імунної системи, щоб зрозуміти причини психічних і неврологічних відхилень.

За матеріалами: tvrain.ru