Хропіння і недолік сну можуть зменшити виживаність при раку молочної залози

0
226

Жінки, які сплять менше або хропуть, перед виявленням раку молочної залози, можуть мати гірший прогноз захворювання. Такий висновок нового дослідження, опублікованого в журналі Клінічна Медицина Сну.

Рак молочної залози є найбільш поширеним раком серед жінок у Сполучених Штатах, після раку шкіри.

За даними Американського співтовариства раку, близько 246660 нових випадків інвазивного раку молочної залози буде діагностовано серед жінок в США в цьому році, і більше 40000 жінок скончаются від цієї хвороби.

Провідний автор дослідження Аманда Фіппс, доцент епідеміології в Університеті штату Вашингтон і колеги вказують на попередні дослідження, які припустили зв’язок між поганою якістю сну, короткою тривалістю сну і підвищеним ризиком розвитку раку. Тим не менш, вихідна зв’язок між сном і рак не була добре охарактеризована.

Для їх дослідження, вчені вирішили оцінити, наскільки певні характеристики сну впливають на виживаність жінок з раком молочної залози.

Вчені проаналізували дані 21230 жінок, які були частиною ініціативи здоров’я жінок: паралельного дослідження жінок в постменопаузі.

Всі жінки були з діагностованим первинним раком, який не поширився за межі основного місця у якийсь момент в ході дослідження.

На початку дослідження, кожна жінка надала інформацію про тривалості сну, хропіння, і інших характеристиках сну.

Було виявлено, що порівняно з жінками з раком молочної залози, які рідко хропли і спали протягом 7-8 годин щоночі, ті, які хропли більше 5 ночей на тиждень, і спали менше 6 годин, принаймні, мали в два рази більше шансів померти від хвороби.

Результати відкоригували з урахуванням цілого ряду факторів: віку, сімейного стану, доходу сім’ї, статусу куріння, стану фізичної активності.

Фіппс каже, що хропіння раніше не оцінювали стосовно виживаності раку, але результати свідчать про те, що це може бути важливим фактором.

За даними Американської академії медицини сну, дорослі повинні отримувати не менше 7 годин сну щоночі, щоб уникнути ризиків для здоров’я, пов’язаних з поганим сном. Доктор Натаніель Уотсон каже, що здоровий, достатній сон необхідний для індивідуального добробуту, здоров’я населення і суспільної безпеки.

Дослідники вважають, що їхні висновки підкреслюють важливість адекватної тривалості та якості сну, особливо для пацієнтів з раком молочної залози.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com