Вчені оголосили, що вже на порозі впровадження дієвого ліки від гепатиту

0
191

Про успішних дослідженнях оголосила спеціаліст Моз Ірина Шестакова. Вона зазначила, що при правильно призначеному лікуванні у пацієнта, що має хронічний гепатит, є висока ймовірність вилікуватися – 97%. При цьому ліки, які успішно лікують гепатит, вже протягом кількох років з’являться на ринку.

Нагадаємо, що всесвітній день боротьби з цим захворюванням відзначається в Росії та інших країнах 28 липня. Тільки в Російській Федерації, судячи за інформацією Моз, офіційно є близько 1,5 млн людей з гепатитом. При цьому підозрюється гепатит у 4-5 млн осіб.

За словами фахівців, в число тих, хто хворий на гепатит, потрапляють не тільки люди з неблагополучних і незабезпечених сімей. Так як зараження захворюванням відбувається через кров, шляхів передачі інфекції достатньо: це і медичні маніпуляції, і погано перевірена донорська кров, і інші контакти зі слизовими оболонками, а також шкірою. Безумовно, є ризик заразитися при таких маніпуляціях, як тату і установка пірсингу. Також в корені неправильно думати, що хворіють гепатитом винятково у великих містах. Велика кількість хворих в містах пояснюється тим, що там легше отримати якісну медичну допомогу, краще працює система виявлення хвороб. Коли пацієнт впевнений, що може отримати весь спектр медичних послуг, він з більшою ймовірністю піде в лікарню.

Незважаючи на схожість гепатиту і ВІЛ (ті ж шляхи передачі), прямий зв’язок між захворюваннями відсутній. При цьому зазначено, що гепатит вже закріпився у трійці смертності по світу (також у списку виявився туберкульоз). Ті, хто заразився ВІЛ через кров, також мають чималу ймовірність заразитися гепатитом.

За матеріалами: tass.ru