Американські вчені визначили ефективний спосіб боротьби з алкогольною залежністю

0
223

Алкогольна залежність на даний момент є однією з найбільш поширених у всьому світі. Тому вчені з різних країн постійно проводять експерименти, метою яких є виявлення найбільш ефективного способу позбавитися від згубної пристрасті. Зараз же групі вчених з Америки вдалося встановити, що безпосередній вплив на клітини головного мозку, відповідають за сильну пристрасть до спиртного, допоможе назавжди позбавити хворого від залежності. Дослідження в цій області продовжуються.

Раніше дослідники встановили цікавий факт – якщо індивід протягом делительного часу вживає спиртні напої, то в його мозку активізується деяку кількість нервових клітин. Також примітно те, що чим частіше людина п’є алкоголь, і чим більше його дозування, тим сильніше активність цих нейронів. Виходячи з цього, вченими було висунуто припущення про те, що якщо впливати на активізовані клітини за допомогою певних препаратів, то перемогти згубна пристрасть до алкоголю цілком реально. Всього в мозку активізується близько 5% клітин, які складають мигдалеподібне тіло.

Для підтвердження своєї теорії вченими було проведено кілька експериментів на лабораторних щурах, у яких раніше розвинули залежність від алкоголю. Спеціалісти знаходили в їх мозку активізовані нейрони, а потім вводили піддослідним специфічне речовина, яка деактивировало їх. В результаті цього у щурів пропадала залежність від алкоголю. Також примітним виявилося те, що у них абсолютно не проявлявся симптомокомплекс, який характерний у випадках відмови від споживання алкоголю. Щури відчували себе цілком нормально. Тепер ученим належить підтвердити свою теорію, провівши аналогічний експеримент на організмі людини, щоб оцінити, як він відреагує на деактивацію нейронів в мозку, відповідальних за формування залежності.