Зубна паста небезпечна для здоровя

0
269

Попередні дослідження показали, що зубна паста містить речовини, які потенційно канцерогенні, тому може стати причиною розвитку онкологічного захворювання. З цього приводу у Франції передбачається організувати масштабне клінічне дослідження.

Раніше вже повідомлялося, що в жуйках, зубній пасті і деяких продуктах харчування міститься діоксид титану. Однак у якій саме мірі він робить негативний вплив на організм людини, встановлено не було. Дослідження проводили вчені з Університету Тулузи спільно з співробітниками Люксембурзького інституту науки і технологій.

Для того, щоб підтвердити свої побоювання, вчені провели практичний експеримент. Протягом 100 діб у воду, яку споживали лабораторні щури, додавали розчин діоксид титану. За результатами цього практичного експерименту у 40% піддослідних гризунів в кишечнику виявили новоутворення. Хоча до початку експерименту для цього не було жодних передумов. Наголошується, що це ще не рак, проте така клінічна картина істотно підвищує ризик розвитку онкологічного захворювання.

Щоб точно встановити вплив цього елемента на людський організм, вчені збираються організувати масштабне клінічне дослідження за участю людей.

Раніше вже говорилося про те, що діоксид титану міститься навіть у продуктах харчування – шоколад, цукерки, жувальні гумки і тому подібні вироби. Є це небезпечне з’єднання у деяких косметичних засобах – сонцезахисний крем, лосьйони для догляду за тілом. Відзначається, що небезпечно не тільки пряме вживання продуктів з даним елементом, але і його вдихання. Тому слід обмежити себе у вживанні таких продуктів або зовсім їх виключити.