Вчені стверджують, що чоловіки із зайвою вагою довго не живуть

0
183

На сьогоднішній день близько 1,3 млрд людей по всьому світу страждає від ожиріння. У зв’язку з цією невтішною статистикою вчені з Великобританії зробили висновок, що надлишок маси тіла веде до підвищеного ризику ранньої смерті. Ті, у кого підвищений індекс маси тіла, живуть в середньому на рік, а дуже повні люди – на 3 роки менше своїх більш худих одноліток.

Дослідники Кембріджського університету, взявши дані щодо смертності людей, зробили висновок, що ожиріння прискорює передчасну смерть в 1 з 5 випадків в США і у 1 з 7 випадків в країнах Європи. Нагадаємо, раніше вчені вже довели зв’язок між ожирінням, підвищенням опірності організму до інсуліну, що призводить до діабету, і накопиченням жирових відкладень на печінки, що негативно впливає на стан здоров’я людей.

У рамках дослідження була проаналізована інформація про 10 мільйонів чоловік, які раніше брали участь у двох сотнях інших досліджень у тридцяти країнах світу. Період спостереження становив 45 років. За цей час загинуло 10 млн чоловік, але для чистоти спостереження вчені виключили результати людей, що мають шкідливі звички і хронічні недуги. Крім того, в дослідженні не були зафіксовані випадки смертей добровольців, які померли в перші кілька років експериментів. Залишилися випадки смерті були досліджені вченими.

Як повідомляється в медичному виданні Lancet», після аналізу індексу маси тіла у померлих лікарі зробили висновок: зайва вага – причина ранніх смертей. Якщо у середньостатистичної розвиненій країні до 70 років доживали 80% чоловіків, то для хворих ожирінням ситуація протилежна – залишилося в живих лише 1/5 учасників випробувань. Раніше було досліджено, що наявність зайвої ваги у чоловіків частіше стає причиною смерті, ніж у жінок – 10% проти 3%.

За матеріалами: oane.ws