Зітхання полегшення: нове відкриття може допомогти при проблемах із диханням

0
189

Ми все це робимо – довгий, глибокий вдих, відомий як «зітхання», щоб висловити нашу печаль, полегшення або виснаження. Але ви можете бути здивовані, дізнавшись, що зітхання насправді важливі для функціонування легенів, і вчені тепер точно визначили клітини мозку, які відповідають за це.

Джек Фельдман, професор нейробіології школи медицини Девіда Геффена при Університеті Каліфорнії в Лос-Анджелесі (UCLA), і його колеги публікують подробиці їх відкриття в журналі «Nature».

Згідно Фельдману, подих – глибокий вдих, але це не контрольований процес. Він починається з нормального дихання, але, перш ніж видихнути, ви берете друге дихання поверх нього.

В середньому людина зітхає кожні 5 хвилин або близько 12 разів на годину. Це може здатися надмірним, але ми повинні зітхати часто для того, щоб наші легені функціонували належним чином.

Зітхання потрібно для того, щоб роздути в альвеоли легенів – крихітних мішечках, які дозволяють кисню і вуглекислого газу переміщатися між легкими і кровотоком. Тим не менш, деякі з цих альвеол можуть зруйнуватися.

Коли альвеоли злипаються, вони ставлять під загрозу здатність легенів для обміну кисню і двоокису вуглецю. Єдиний спосіб, щоб розправити їх знову відкрити, зітхнути.

У той час як зітхання мають вирішальне значення для здоров’я, бувають ситуації, коли це може стати проблемою.

Зітхання можуть збільшитися у відповідь на стрес, а це означає, що у людей з депресією, тривогою та іншими психічними захворюваннями може траплятися багато зітхань, що стає виснажливим.

З іншого боку, можуть бути порушені деякі умови, які роблять його важким для людини, посилюючи проблеми з диханням.

Для їх дослідження, Фельдман і його колеги задалися метою отримати краще розуміння того, яку роль відіграє мозок під вздохах і ритмі дихання. Попереднє дослідження виявило пептиди бомбезины в головному мозку, в тому числі у жаби, хоча механізми, що лежать в існуванні таких пептидів, були неясними.

З метою розплутування цієї таємниці, вчені проаналізували понад 19000 експресії генів в клітинах мозку мишей, які ідентифікують близько 200 нейронів у стовбурі головного мозку, які відповідають за виробництво і випуск бомбезинподобных пептидів.

Подальше дослідження показало, що ці пептиди стимулювали іншу групу 200 нейронів, які призвели до значного збільшення кількості зітхань: 40 на годину до 400.

Результати пропонують розуміння того, як мережі клітин стовбура мозку регулюють ритм дихання.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com