Мозок геймерів просунутий, але легко відволікаємо

0
214

Дослідники виміряли інтригуючі відмінності мозкових зв’язків у осіб з ігровою інтернет-залежністю (ІЗ). Порівняння проводили з людьми, страждаючими вищеописаними розладами.

Деякі відмінності можуть виявитися корисними. Інші, зможуть генерувати отвлекаемость і поганий контроль над своїми імпульсивними бажаннями.

Дослідження, опубліковане у виданні «Біологія залежності», є спільної роботи між Школою Медицини Університету штату Юта та Університету Чжун-Анг у Південній Кореї.

У дослідженні взяли участь 78 дітей і підлітків у віці 10-19 років, яким провели магнітно-резонансну томографію (МРТ). Учасники звернулися за допомогою для лікування ІЗ. Отримані дані були зіставлені з 73 результатами МРТ сканування хлопчиків без розладів.

Інтернет-ігри є відносно новим поняттям, але вони часто стали з’являється центрі уваги в останнє десятиліття. Китайський ринок інтернет-ігор оцінюється в $12 млрд. У всьому світі, в 2012 році, більше мільярда людей грали в комп’ютерні ігри. Тому не дивно, що виник новий тип психічного розладу. Проте в МКБ-10 і DSM-5 такий діагноз поки відсутня.

ІЗ – це набагато більше, ніж наявність сильної схильності до інтернет-ігор. Особи з ІЗ грають в ігри в інтернеті на шкоду інших, більш важливих занять в своєму житті. Наприклад, починають нехтувати своїм здоров’ям, своєю родиною і друзями. Школа їм приносить тільки незручності, якщо вони відриваються від ігор. Вони можуть майже повністю відмовитися від сну і прийому їжі в користь ігор.

Більшість досліджень у цій області на сьогоднішній день спрямовані на оцінку молодих людей з Азії, де це розлад найбільш часто зустрічаються.

Команда переглянула 300 потенційних нейронних пар між 25 структурами головного мозку. Чим більш синхронно задіюються симетричні області, тим сильніше їх з’єднання.

Більшість виявлених відмінностей можна вважати корисними. Тим не менш, хороші зміни невіддільні від проблем, які приходять разом з ними. Позитивно те, що посилюється слухова обробка в мозку, що дозволяє виділити більш важливу інформацію.

Погано те, що збільшується зв’язок між дорсолатеральній префронтальній корою і скронево-тім’яної областю мозку. Це посилює отвлекаемость. Схожі зв’язку спостерігаються у хворих з синдромом Дауна, шизофренії, аутизм, а також у людей з імпульсивними розладами.

Тепер належить розібратися, що можна зробити для подолання ігрової залежності.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com