Популярний антидепресант для підлітків виявився небезпечним для здоровя

0
232

Престижний британський медичний журнал BMJ опублікував нещодавно нові факти, що популярний антидепресант пароксетин у разі його застосування підлітками є не лише неефективним, а й шкідливим для здоров’я.

Клінічні випробування антидепресанту проводилися в 2001 році і були організовані фармацевтичним гігантом GlaxoSmithKline (GSK). Медики порівнювали ефективність і безпека антидепресантів пароксетину та іміпраміну з плацебо препаратами у разі прийому їх підлітками з сильно вираженими симптомами депресії. Висновок лікарів про результати випробувань було опубліковано в журналі American Academy of Child and Adolescent Psychiatry в 2001 році і повідомляло, що антидепресант ефективний і безпечний для призначення підліткам, які страждають від депресії.

Однак нові відомості про препарат, опубліковані 16 вересня в BMJ, суперечать результатами клінічних випробувань антидепресанту. Використовуючи конфіденційну інформацію, пов’язану з попереднім дослідженням, група медиків під керівництвом професора Jon Jureidini з університету в Аделаїді ще раз проаналізувала результати проведених випробувань і прийшла до висновку, що ні пароксетин, ні іміпрамін не відрізнялися за ефективністю в лікуванні депресії від плацебо препаратів. При цьому антидепресанти мали дуже серйозні побічні дії на здоров’я пацієнтів.

Пароксетин продається в США під брендом Paxil. Строк дії патенту на препарат закінчився в 2003 році і з тих пір дженерики антидепресанту виготовляють у багатьох країнах. Ліки відноситься до класу СІЗЗС – інгібіторів зворотного захоплення серотоніну.

Доктор Fiona Godlee, головний редактор BMJ повідомила, що «нові дослідження свідчать про кричуще низький рівень прозорості при проведенні клінічних випробувань нових препаратів, при якому ні лікарі, ні громадськість не мають об’єктивної інформації про результати випробувань». Вона вважає, що випробування повинні проводитися незалежними організаціями, а не фінансуватися фармацевтичними гігантами, створили новий препарат.

За матеріалами: timesofindia.indiatimes.com
Автор: Євген Смирнов