Жирна їжа може завдати шкоди мозку

0
200

Середній американець споживає в середньому 4500 калорій і 229 г жиру протягом звичайного свята. Але це баловство може позначитися не тільки на талії, воно також може зіграти злий жарт з мозком.

Дослідження опубліковане в журналі «Мозок, поведінка і імунітет». Воно припускає, що дієта з високим вмістом жирів руйнує синапси в гіпокампі, які можуть погіршити здатність до навчання і пам’ять. Також показує, що перехід на низкожировую на 2 місяці, може протидіяти руйнівним впливом высокожировой дієти на мозок.

Дієти з високим вмістом жиру є основним джерелом ожиріння, яка стала однією з основних проблем суспільної охорони здоров’я в США. Більше третини дорослих у США страждають ожирінням, це означає, що вони знаходяться в більшій небезпеці захворювань серця, інсульту, діабету 2 типу і деяких видів раку

Доктор Алексіс Странахан і його колеги з Департаменту неврології та регенеративної медицини на базі Університету Джорджії вирішили дослідити вплив жирів на мозок.

Щоб досягти результатів, команда розділила самців мишей на дві групи, що отримували корм: одна група була на дієті, в якій близько 10% калорій надходило з насичених жирів, у той час як інша група харчувалася кормом, який містив 60% жиру. Якісний склад корму був таким же, як у звичайному людському ресторані швидкого харчування. Вага мишей, прийоми їжі, рівні інсуліну та глюкози в крові були оцінені на 4, 8 та 12 тижні після початку дієти.

Крім того, дослідники проаналізували гіпокамп мишей, вимірявши рівні синаптичних маркерів.

В 4 і 8 тижнів, вчені виявили, що рівні синаптичних маркерів були однаковими у двох групах, хоча миші з першої групи набрали більше маси.

Через 12 тижнів у мишей з першої групи було виявлено не тільки ожиріння, але і знижені рівні синаптичних маркерів, що вказувало на зменшення кількості синапсів в гіпокампі.

Дослідники пояснюють, коли в організмі занадто багато жиру, це призводить до хронічного запалення, викликаючи аутоімунний відповідь мікроглії – гліальних клітин, які утворюють первинну імунну захист в центральній нервовій системі.

Мікроглія зазвичай допомагають позбавити мозок від шкідливих речовин, допомагає захистити і зміцнити нейрони, але як виявилося, занадто багато жиру в організмі погіршує цей процес.

Хоч і належить провести велике клінічне дослідження, для отримання достовірних результатів, вже ясно, що жир негативно позначається на стані функцій мозку.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com