Пиво і шоколад впливають на мікробіом кишечника

0
259

На основі аналізу понад 1000 зразків калу людини, дослідники з Бельгії виявили ряд дієт і факторів способу життя, що впливають на склад мікрофлори, серед яких знаходяться пиво і шоколад.

Керівник дослідження професор Єрун Раес з Університету Льовена і його команда кажуть, що їх висновки допоможуть краще інформувати майбутні дослідження про те, як мікробіом – колонії мікробів, які живуть в кишечнику – впливає на людську хвороба.

Результати нещодавно опубліковані в журналі Science проектом Gut Flora Project, який є одним з найбільших общепопуляционных досліджень оцінки змін мікрофлори кишечника серед здорових людей.

Кишковий мікробіом складається з десятків трильйонів мікроорганізмів, вага яких може досягати 2 кг.

У той час як близько третини мікрофлори кишечника є загальною для більшості людей, близько двох третин є специфічною для кожної окремої людини. Таким чином, дослідники зацікавлені в тому, як мікробіом може вплинути на здоров’я людини.

Для їх дослідження, професор Раес і його колеги проаналізували зразки стільця більше 1000 здорових людей з Бельгії.

Завдяки їх аналізу, група визначила 69 факторів, які пов’язані з різноманітністю або складом мікрофлори кишечника.

Потім дослідники об’єднали свої результати з результатами інших аналізів по всій земній кулі, з якого вони визначили 14 видів бактерій, які складають мікрофлору в кишечнику кожної людини.

Професор відзначає, що більшість досліджень були зосереджені на тому, як різноманітність мікрофлори кишечника впливає на розвиток специфічних захворювань.

Однак, аналіз «середньостатистичної» кишкової флори має неабияке значення для розробки діагностичних засобів і препаратів на основі бактерій кишечника.

Було встановлено, що саме важке вплив на склад мікрофлори кишечника надає споживання харчових волокон, це відіграє ключову роль. А споживання темного шоколаду і пива призводить до появи певної популяції бактерій, що також має ключове вплив на склад мікрофлори кишечника.

Команда виявила, що спосіб доставки флори в організм при народженні дитини не впливає на склад мікрофлори кишечника в дорослому віці.

Результати поточного проекту мають велике значення для майбутніх досліджень в області захворювань людини. Хвороба Паркінсона, наприклад, як правило, пов’язана з великим часом кишкового переходу, який, в свою чергу, впливає склад мікрофлори.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com