Ручний датчик поту може відстежувати зневоднення і втому

0
202

Фітнес браслети підкорили світ в останні роки. Але браслети, які контролюють частоту серцевих скорочень і кількість калорій, які ви спалили – це вже стара новина. Дослідники вже розробили пристрій, який вимірює рівень потовиділення, яке могло б попередити користувачів про зневодненні втоми тощо.

Алі Джеви, професор електротехніки та комп’ютерних наук в Університеті Каліфорнії в Берклі і його колеги публікують подробиці їх винаходу в журналі Nature.

Зі слів команди, їх неінвазивне пристрій, яке може бути включено в браслети і пов’язки – це перша повністю інтегрована електронна система, яка може безперервно і одночасно стежити за декількома хімікатами поту.

Людський піт містить фізіологічно багату інформацію, таким чином, це робить його перспективної рідиною організму для підключення неінвазивних носяться датчиків. Однак пот є складною речовиною і треба виміряти декілька ланцюгів, щоб отримати корисну інформацію про ваш стан здоров’я.

Нова система не має проводів і передає оброблені дані на смартфон. Робота являє собою технологічну платформу на основі моніторів для здоров’я.

Прототип пристрою складається з гнучкої друкованої плати, яка з’єднана з п’ятьма датчиками, що контролюють глюкозу, лактат, натрій, калій і температуру тіла.

Кожен з чотирьох біохімічних вимірів може інтерпретувати здоров’я користувача і його благополуччя. Лактат, наприклад, надає інформацію про втому м’язів, у той час як калій може надати інформацію про зневодненні.

При контакті з потом, датчики генерують електричні сигнали. Ці сигнали зчитуються мікрочіпами і коригуються з урахуванням змін температури шкіри, яка, як кажуть дослідники, є ключовим процесом.

Інтегрована система дозволяє використовувати вимірювану температуру шкіри для калібрування та регулювання показань інших датчиків в реальному часі. Це важливо, тому що реакція глюкози і лактату може значно залежати від температури.

Потім сигнали передається на смартфон додаток, розроблене командою, яка синхронізує дані.

Команда протестувала пристрій на 26 добровольцях. Вони займалися фізичною діяльністю з різною інтенсивністю, такий як їзда на велосипеді і біг. Пристрій розміщувалося в браслетах, які вони носили під час тих тренувань.

Точність пристрою підтверджена.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com