Пероральні протигрибкові препарати можуть призвести до викидня

0
266

Використання пероральної форми протигрибкового препарату флуконазолу під час вагітності може збільшити ризик викидня, згідно з новим дослідженням, опублікованим в «JAMA».

Вагітні жінки мають більш високий ризик розвитку кандидозного вульвовагініту з-за підвищеної секреції статевих гормонів. У США, приблизно у 10% вагітних жінок розвивається такий стан.

Хоча интравагинальные протигрибкові засоби є препаратами першої лінії для вагітних жінок, пероральний флуконазол теж часто використовується.

Тим не менш, існує брак інформації про безпеку цього лікарського засобу. Крім того, попередні дослідження показали, наявність черепно-лицьових і скелетних вроджених дефектів у немовлят, народжених від матерів, що приймали флуконазол тривалий час у високій дозі під час вагітності.

Дітте Молгаард-Нільсен, з Державного Інституту в Копенгагені, Данія, і колеги оцінили зв’язок між впливом пероральної форми флуконазолу під час вагітності та ризиком мимовільного аборту і мертвонародження.

В ході загальнонаціонального дослідження населення, команда вивчила 1405663 вагітності в проміжку з 1997 по 2013 роки.

Кожна вагітність, з прийомом флуконазолу порівнювалася з однією–чотирма вагітностями, під час яких жінки не використовували пероральної форми препарату. Вагітних також співвідносили за віком, календарним і гестационному терміну вагітності.

Результати показали наявність значно підвищеного ризику мимовільного аборту, пов’язаного з впливом флуконазолу. З 3315 жінок, що приймали флуконазол перорально на 7-22 тижня, 147 стався спонтанний аборт, порівняно з 563 з 13246 жінок, які не приймали препарат.

Зв’язок між впливом флуконазолу і мертворождением не була значною: 5382 жінок, що приймали флуконазол з 7 тижня вагітності і до народження дитини, у 21 сталось мертвонародження, порівняно з 77 з 21506 жінками не приймали флуконазол. Тим не менше, дослідники відзначають, що число мертвонароджень в цілому було низьким, тому потрібно більше інформації, щоб зробити остаточні висновки про ризик.

Можливим чинником, який впливає на достовірність результатів, може бути те, що в більш важких випадках вагінального кандидозу, інфекція може поширюватися піхви і викликати внутрішньоутробний кандидоз, що потенційно веде до недоношеності і втрати плоду. Дослідження триває.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com