Визначено найбільш дієвий метод профілактики раку молочних залоз

0
208

Згідно зі статистикою, онкологічні захворювання одні з найбільш поширених у світі. У групі ризику знаходяться люди вікової категорії 35-55 років. Виявити недугу на ранній стадії розвитку можна, якщо періодично проходити медичне обстеження, в тому числі і УЗД молочних залоз. Однак, як показує практика, навіть своєчасне лікування не дає 100% гарантії того, що хвороба не повернеться. У 25% спостерігаються рецидиви і повторне метастазування. Підвищується ризик розвитку летального результату.

Група вчених з Канади провела 67 тематичних досліджень і прийшла до висновку, що найбільш дієвим методом профілактики є фізична активність. Слід зазначити, що дослідження проводилися тільки щодо раку молочних залоз.

Метааналіз показав, що всього 150 хвилин в день активних фізичних вправ знижують ризик розвитку онкологічного процесу в області молочних залоз на 41%. Потрібно відзначити і те, що знижується ризик розвитку рецидиву та летального результату у тих, хто вже переніс цю недугу раніше. Вчені відзначають, що скоротити час тренувань можна наполовину, якщо в програму занять включити силові вправи і зробити їх більш інтенсивними.

Вчені зазначають, що низька фізична активність це далеко не єдина причина розвитку раку молочних залоз у жінок. Ожиріння також може спровокувати розвиток онкологічного процесу. Тому клініцисти рекомендують не тільки включити в свій графік заняття спортом, але і переглянути свій раціон. Дотримуючись тільки цим двом правилам можна не тільки звести до мінімуму ризик розвитку такого небезпечного захворювання, але і стабілізувати свою вагу, а отже, і нормалізувати роботу ШЛУНКОВО-кишкового тракту, запобігти гастроентерологічні патології.