Вчені розповіли, чим небезпечний стрес

0
222

Вчені з США отримали нову інформацію про те, яким саме чином стресові ситуації різного характеру впливають на поведінку рецепторів мастоцитів. Порівнювали реакцію мишей на різні типи порушення – психологічний та алергічний.

Тестування дало пояснення того, як білок CRF1 провокує мастоциты і впливає на їх активізацію. У однієї групи мишей білок знаходився в організмі в нормальній кількості, а інша мала знижені його показники. При цьому наголошується, що ніяких інших захворювань піддослідні не мали.

За допомогою лабораторного дослідження було виявлено, що миші, яких піддали негативному психологічному впливу, мали проблеми зі здоров’ям – у них з’являлися різного типу захворювання. У мишей із зниженим рівнем гістаміну не спостерігалося додаткових патологічних процесів, а також друга група показала стійке опір до психологічного та алергічного типу стресу.

Миші з збитковим кількістю білка мали проблеми зі здоров’ям на 54% рідше, будучи штучним чином піддані алергічного потрясіння, а після перенесення психологічного стресу захворювання спостерігалися на 63% рідше, ніж у нормальних мишей. Такі показники свідчать про те, що білок відіграє важливу роль у виникненні і прогресуванні захворювань, які спровоковані негативними психоемоційними чинниками.

Підсумки тестування в змозі змінити спосіб лікування захворювань, викликаних негативними подіями. Вчені припускають, що для покращення життя людини з подібними порушеннями варто зосередити свою увагу на мастоцитах. Клінічні дослідження в цій галузі ще будуть продовжуватися, але вже зараз можна з упевненістю стверджувати, що запобігти таке порушення легше, ніж виправляти його наслідки.