Мозкові хвилі передбачають швидкість вивчення другої мови

0
268

Вперше дослідники показують, як короткий тест шаблонів мозкових хвиль може передбачити, наскільки швидко дорослий може вивчити другу мову.

Вивчення того, як ми відрізняємося в здатності вивчити другу мову, корисно не тільки для розуміння двомовності, але і для дослідження процесів навчання і пластичності нейронів.

У журналі «Мозок і мова», дослідники з університету штату Вашингтон у Сіетлі описують, як 5 хвилин вимірювання активності стану мозку пояснили 60% мінливості у навчанні другої мови в групі студентів.

19 учасників були у віці 18-31 року і не мали жодного досвіду у вивченні французької мови. Протягом 8 тижнів, вони ходили в дослідну лабораторію два рази на тиждень протягом 30-ти хвилин, для занурення у віртуальну реальність – комп’ютерну тренування з вивчення французької мови.

Перед тим як учасники почали свою мовну підготовку, вони були запрошені, на п’ятихвилинне вимірювання електроенцефалограми (ЕЕГ).

Дослідники порівняли попередні моделі мозкових хвиль з різними іншими результатами вимірювання під час та в кінці програми навчання.

Результати показали, що в той час як найшвидший учень завершив уроки в два рази швидше, у нього повільніше всього досягається той же рівень майстерності.

Дослідники порівняли зразки ЕЕГ і виявили деякі цікаві зв’язки.

Наприклад, більш висока потужність в бета – і гамма-хвиль головного мозку, а також більш низька потужність дельта – і тета-хвиль, передбачали більш швидке вивчення другої мови.

Дослідники кажуть, що їх дослідження є першим, яке використовує ЕЕГ-шаблони для такого прогнозування.

Люди, у яких мозкові моделі хвиль пророкують, що вони, ймовірно, будуть менш успішними або повільними при вивченні не повинні впадати у відчай. По-перше, це вірно тільки у 60% досліджуваних, так як є багато інших факторів. По-друге, шаблони піддаються мінливості.

Вивчаючи індивідуальні відмінності в мозку, вчені з’ясували основні обмеження, накладені на процес навчання і обробки інформації, в надії на розробку шляхів удосконалення мовного навчання і, в кінцевому рахунку, на навчання в широкому розумінні цього поняття.

Люди прагнуть дізнатися другу мову, але деякі не мають бажаних патернів мозкових хвиль. Вони зможуть, можливо, використовувати вивчення за технологією нейроотклика, щоб змінити шаблони і допомогти собі вчитися швидше.

Навчальна програма віртуальної мовної реальності спрямована саме на це.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com