Контроль імунних клітин може означати більш безпечне і точне лікування раку

0
215

Дослідники з Університету Каліфорнії в Сан-Франциско розробили молекулярний “вмикач”, який дозволяє точно контролювати дії імунних клітин, відомих як Т-лімфоцити, згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі Science Express.

Т-клітини є частиною імунної системи, і все більше і більше вчених шукають способи максимізувати їх протираковий потенціал, при цьому, зводячи до мінімуму побічні ефекти.

Останні 20 років, використовується клітинна терапія, одне з направлень протиракової імунотерапії.

Основні ефекти зосереджені на клітинній поверхні рецепторів, відомих як химерні антигенні рецептори (ХАР). Коли ХАР вбудовуються в Т-клітини, вони підказують їм націлюватися на особливі білки, які виявляються переважно в пухлинах, де клітини починають серію імунних реакцій знищують ракові клітини. Ці клітини називаються ХАР Т-клітини. Вони вже були успішно використані для лікування різних форм лейкемії стійкої до хіміотерапії.

Для того щоб створити такі клітини, для початку їх необхідно витягти з організму. Потім, завдяки досягненням генної інженерії їх об’єднують з ХАР. Після повернення в кров, вони вже здатні виявляти і знешкоджувати клітини пухлин. Однак побічні ефекти можуть бути дуже серйозними. Деякі пацієнти тривалий час перебували в реанімації після такого лікування, а деякі не виживали. Одна з небезпек полягає в тому, що ХАР Т-клітини опинившись в крові, проходять мимо серця і легенів і можуть серйозно його пошкодити, перш ніж досягнуть мети.

Одна з пропозицій для боротьби з недоліками клітин полягає в тому, щоб дати їм “сигнал до самознищення”, якщо побічні ефекти стають загрозливими для життя.

В даний час, команда з UCSF створила новий тип ХАР Т-клітин, котрі перебувають у «вимкненому» стані. Техніка проведення включає в себе введення особливого препарату, який буде виступати в якості свого роду “перемикача” для Т-клітин всередині організму. Це дозволить клітинам проходити через серце і легені без шкоди здоров’ю.

Поки новий препарат випробуваний у лабораторних умовах на мишах. Випробування нових клітин і методів їх активації триває.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com