У онкологічних хворих з депресією менше шансів на повноцінне відновлення після лікування

0
233

Нове дослідження показує, що у хворих на рак ободової та прямої кишки, які мають депресію, значно менше шансів на хорошу відновлення після операції, ніж у пацієнтів без депресії. Дослідники кажуть, що новаторське дослідження показує важливу роль, яку відіграє психічне здоров’я у відновленні після раку.

Дослідження є частиною найбільшого клінічного дослідження такого роду, яке стежить за життям більше 1000 пацієнтів з колоректальним раком, які проходили лікування в 29 лікарнях Великобританії. Дослідження охоплює період до операції у 2010-2012 роках і, принаймні, за 5 років після цього.

Професор Джейн Махер каже, що люди можуть жити добре після того, як пухлина видалена, але тільки якщо вони отримують правильну підтримку. Психічне здоров’я може бути перешкодою для хорошого відновлення. Ми знаємо, що депресія і тривога часто йдуть рука об руку з раком, але тепер можемо бачити, якою мірою люди залежні від психічного благополуччя.

У статті, опублікованій в журналі PLoS One, дослідники описали, як вони використовували показники здоров’я, якості життя та благополуччя для оцінки відновлення після лікування протягом двох років після хірургії колоректального раку.

Аналіз показує, що 1 з 5 пацієнтів з колоректальним раком був з ознаками депресії на момент постановки діагнозу. Він також показує, що пацієнти в депресії на момент постановки діагнозу, мали в сім разів більше шансів бути в дуже поганому стані здоров’я протягом 2-х років після закінчення лікування, порівняно з пацієнтами без депресії.

Пацієнти, які страждають депресією, також мали в 13 разів більше шансів на дуже низьку якість життя, в тому числі, наприклад, на виникаючі проблеми з мисленням і пам’яттю.

Вчені показали, що цілеспрямоване лікування депресії до початку терапії раку покращує якість життя і стан здоров’я як під час лікування раку, так і до 2-х років потому.

Пацієнтів можна було віднести до чотирьох груп, кожна зі своїм власним шляхом відновлення. У групи один і два справи «стабільно добре». Вони показали бали якості здоров’я, життя і благополуччя вище або в межах норми. У три групи були деякі проблеми, а у групи чотири справи були стабільно погано.

Чим вище передопераційна депресія, тим гірше здоров’я після хірургічного втручання.

Ці результати важливі для покращення догляду за пацієнтами і досвіду відновлення після раку.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com