Жінок серед керівників в медицині менше, ніж чоловіків з вусами

0
251

У той час як в медицині історично домінували чоловіки, в останні десятиліття, представництво жінок різко зросла.

У 1960 році тільки 9% американських студентів-медиків були представницями прекрасної статі, але за останні 15 років, майже половина студентів-медиків стали жіночої статі.

Тим не менш, частка жінок в академічній медицині залишається низькою, і тільки 21% професорів складають жінки.

Наявність малого числа жінок на керівних посадах є проблемою, тому що це передбачає відсутність рівності, а також тому, що в інших областях, більша кількість жінок-лідерів пов’язано з більш високою продуктивністю, говорять американські вчені, що проводили дослідження.

Команда з Університету Пенсільванії і Університету Каліфорнії, досліджувала низка жінок на посади медичних лідерів провідних медичних шкіл, фінансованих Національними Інститутами Здоров’я. Їх число порівняли з кількістю чоловіків з вусами.

Вуса були обрані тому, що вони рідкісні, і команда хотіла подивитися, невже жінок і того менше. Вони виміряли співвідношення жінок і чоловіків з вусами серед закладів і спеціальностей.

В цілому, вони проаналізували 1018 керівників медичних закладів та Внз шляхом пошуку сайтів вибраних медичних шкіл.

Для кожного керівника відділу, вони зібрали детальну інформацію про свою медичної спеціальності, установі та статевої приналежності. Вони також записали наявність вусів у чоловіків, визначаючи їх як «наявність волосся над верхньою губою».

Результати показали, що 13% керівників відділів були жінками, в той час як 19% були вусатими чоловіками. Частка керівників відділів жінок коливалася від 0-26% серед всіх установ, і 0-36% серед усіх спеціальностей. З іншого боку, частка чоловіків з вусами була 0-37% серед установ та 2-31% серед спеціальностей.

У п’яти спеціальностях було більше 20% жінок-лідерів: акушерство і гінекологія (36%), педіатрія (31%), дерматологія (23%), сімейна медицина (21%) та екстрена медицина (21%).

У десяти спеціальностях було більше 20% вусатих лідерів. Однак самі пишні вуса були помічені у керівників у психіатрії (31%) та анестезіології (26%).

Загальний індекс усов серед академічних медичних підрозділів склав 0,72.

Команда пропонує всім департаментам досягти вусатого індексу рівного одному і більше. Шляхів вирішення проблеми всього два: збільшення числа жінок на керівних посадах або збривання вусів у чоловіків керівників.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com