Ранні інфекції дихальних шляхів можуть збільшити ризик діабету 1 типу у дітей

0
203

Немовлята, які переносять рецидивуючі вірусні інфекції дихальних шляхів протягом перших 6 місяців життя, можуть бути схильні до більшого ризику виявлення цукрового діабету 1 типу у віці до 8 років. Такий висновок нового дослідження, опублікованого в JAMA.

Інфекції дихальних шляхів визначаються як будь-яка інфекція, яка вражає пазухи, горло, дихальні шляхи та легені, які частіше всього викликаються вірусами.

Види інфекцій дихальних шляхів включають застуду, грип, ангіну, бронхіт та пневмонію.

Діти особливо сприйнятливі до інфекції дихальних шляхів, тому що, на відміну від дорослих, їх імунна система не придбає імунітет, щоб запобігти проникнення вірусів, які викликають хворобу.

Респіраторно-синцитіальний вірус (RSV), є одним з найбільш поширених причин інфекцій дихальних шляхів у дітей.

Центри з контролю і профілактиці захворювань (CDC) стверджують, що майже всі діти перенесли RSV-інфекції у віці до 2-х років, і більшість дітей, які госпіталізовані за RSV-інфекції, були до 6-місячного віку.

Згідно співавтора дослідження доктор Анетт-Габріеле Циглер з Мюнхена, попередні дослідження показали, що вірусні інфекції можуть підвищити ризик розвитку цукрового діабету 1 типу.

Цукровий діабет 1 типу виникає, коли організм не в змозі виробляти гормон інсулін, викликаючи підвищення рівня глюкози в крові. На його частку припадає близько 5 відсотків усіх випадків діабету.

Для того щоб дослідити зв’язок між інфекціями дихальних шляхів і діабет вчені проаналізували дані 295420 немовлят, народжених у 2005-2007 роках в Баварії, які спостерігалися протягом 8,5 років, в середньому.

Протягом подальшого періоду, у 720 немовлят був діагностований цукровий діабет 1 типу (СД1). Близько 93 відсотків дітей перенесли, принаймні, одну інфекцію у віці до 2-х років, в той час як 97 відсотків дітей з цукровим діабетом 1-го типу, принаймні, одну інфекцію до досягнення цього віку.

Близько 87% цих інфекцій були дихальними, 84% з яких припали на вірусні агенти.

Дослідники виявили, що діти, які перенесли інфекції дихальних шляхів між народженням і 2,9-місячним віком або від 3 до 5,9 місяців від народження, мали більше шансів виявлення СД1 типу у віці до 8 років, якщо порівнювати з контрольними даними.

Результати є ще одним доказом того, що ранні вірусні інфекції дихальних шляхів можуть підвищувати ризик розвитку діабету 1 типу.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com