Кидаєте палити? Отримайте допомогу від вашого менструального циклу

0
205

Кожен, хто коли-небудь намагався кинути палити, знає, як нестерпно важко це може бути. Нове дослідження показує, що якщо жінки намагаються вирішити цю задачу в гармонії з їх менструальним циклом, вони мають більше шансів на успіх.

Нікотин є неймовірно захоплюючим речовиною, яке несе з собою численні негативні наслідки для здоров’я.

За даними Центрів з контролю і профілактики захворювань (CDC), куріння є причиною 480000 смертей щорічно в одних Сполучених Штатах; а це майже одна п’ята частина всіх смертей.

Все більше людей в Америці мають пристрасть до нікотину, більше ніж до будь-якого іншого препарату.

Хоча наслідки куріння для здоров’я добре відомі, кинути звичку, як і раніше, є реальною проблемою для тих, хто вирішує здійснити такий стрибок. Попередні дослідження показали, що жінкам важче кинути палити цигарки, ніж чоловікам.

Недавнє дослідження, опубліковане в Біології Статевих Відмінностей, дає нову надію жінкам, які намагаються кинути палити.

Дослідники з школи медицини Перельмана в Університеті штату Пенсільванія вивчили, як строки припинення куріння пов’язані з менструальним циклом можуть зробити процес трохи менш складним.

Поточне дослідження базується на ряді досліджень на тваринах, які показали, що жіночі статеві гормони – естроген і прогестерон – можуть модулювати адиктивна поведінка; і, оскільки ці гормони коливаються між фазами менструального циклу, вони є ідеальним кандидатом для дослідження припинення куріння.

Раніше робота показала, що під час фолікулярної фази менструального циклу, коли співвідношення прогестерону і естрогену є найнижчим, адиктивна поведінка, більш імовірно. З іншого боку, під час лютеїнової фази, коли співвідношення прогестерону і естрогену є найвищим, адиктивна поведінка пригнічується.

Висновок – більш високі рівні прогестерону можуть допомогти жінкам подолати звичку.

У дослідження було включено 38 жінок у віці 21-51 року. Кожному проводили МРТ-сканування, щоб виміряти міцність зв’язків між різними частинами мозку, що беруть участь в управлінні поведінкою.

Згідно з отриманими даними, протягом лютеїнової фази, була зменшена можливість з’єднання між регіонами контролю і винагороди. Саме в цю фазу циклу буде простіше і ефективніше кинути палити.

Наявні дані показують, що прогестерон може надавати захисну дію від адиктивної поведінки.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com