Вчені розкрили принцип дії плацебо

0
196

Американські вчені провели ряд досліджень, що стосується дії таблеток-обманок. В ході експерименту учені-нейрофізіологи спостерігали за роботою певних ділянок мозку людей, які страждали від хронічних болів у суглобах. В проекті взяли участь близько 50 пацієнтів. В ході практичних робіт хворим запропонували новий знеболюючий засіб, яке насправді було марною таблеткою.

Пацієнти, які приймали участь в даному експерименті, протягом трьох тижнів брали по черзі даний знеболювальне і плацебо. Всі процеси, які відбувалися в мозку людини, фіксували за допомогою магнітно-резонансного томографа. За результатами таких досліджень було встановлено наступне: у мозку людини є особливі ділянки, які реагують на ліки-пустушки. Дана зона розташована в правій півкулі в передній частині головного мозку. Реакція людини на ліки-пустушки залежить від кількості зв’язків даної ділянки з іншими зонами.

За словами вчених, які працювали над цим проектом, такі результати роботи дозволять більш ефективно підбирати ліки знеболюючого спектру дії. Крім цього, дані цих досліджень дозволяють найточніше оцінювати ефективність тих чи інших препаратів.

Слід зазначити і те, що дослідження в даному напрямку будуть ще тривати. Ученим належить з’ясувати принцип дії плацебо безпосередньо на больові відчуття людини. Можливо, таким чином можна буде замінити деякі знеболюючі препарати. Передбачається провести ще ряд експериментів, але з використанням препаратів іншого спектру дії і щодо інших патологічних процесів. Можливо, таким чином, буде виведений новий метод лікування.