Відкриття нових варіантів генетичного ризику при мігрені підтримує судинну причину

0
218

Незважаючи на те, що мігрень є третім найбільш поширеним захворюванням у всьому світі, основні причини стану залишаються неясними. Тепер, дослідники виявили 28 нових генетичних варіантів, які можуть підживлювати розвиток мігрені.

Опубліковане в Nature Genetics, дослідження показує, що багато з цих генетичних варіантів знаходяться в генах, які або керують судинною системою, або пов’язані із судинними захворюваннями.

Дослідники кажуть, що їх результати дають ще один доказ того, що мігрень може виникнути в результаті порушення функції кровоносних судин.

За даними Дослідження Фонду Мігрені, кожен четвертий чоловік у Сполучених Штатах відчуває мігрень. Багато людей сприймають мігрень просто як “погану головний біль”, але це не так. Напад мігрені може привести до серйозних наслідків і може супроводжуватися нудотою, блювотою, чутливістю до звуку та світла, проблем із зором, поколюванням або онімінням особи.

Такі симптоми можуть тривати до 72 годин, а час від часу, вони можуть бути настільки серйозними, що потрібно відвідування лікарні; кожен рік, близько 1,2 мільйона звернень за невідкладною допомогою в США відбуваються із-за гострих нападів мігрені.

Сучасні методи лікування мігрені зосереджені на полегшенні симптомів захворювання, але вони ефективні не для всіх. Все тому, що мало відомо про те, що викликає мігрень, а виявлення нових методів лікування або лікування є складним завданням.

Професор Аарно Палотье, співавтор нового дослідження та його колеги кажуть, що їхні висновки можуть наблизити з’ясування причини захворювання.

Вчені проаналізували ДНК 59,674 людина з мігренню, порівнюючи його з ДНК 316,078 дорослих без мігрені. Учасники були з Європи, США та Австралії.

З даних аналізу, дослідники виявили в цілому 38 генетичних варіантів, пов’язаних з мігренню, з яких 28 ніколи раніше не повідомлялося.

При оцінці областей, в яких знаходилися ці генетичні варіанти, вчені виявили, що більшість з них перекриваються з генами, які пов’язані із судинними захворюваннями або беруть участь у регулюванні судинної системи.

Це відкриття, говорять автори, підтримує ідею про те, що напади мігрені частково обумовлені аномаліями в кровоносних судинах.

Результати є першим кроком у напрямку розробки персоналізованих, заснованих на фактичних даних, методів лікування цього складного захворювання.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com