Некоректне лікування астми в грудному віці може призвести до затримки росту

0
199

За даними нового дослідження, тривале застосування інгаляційних кортикостероїдів, в перші два роки життя дитини, може привести до зниження темпів зростання.

Дослідники з Університету Східної Фінляндії та Університетського Госпитая Куопіо, проаналізували який ефект на ріст і вага немовляти надають препарати проти астми.

Рекомендується, щоб у дітей, інгаляційні кортикостероїди використовувалися тільки для лікування рецидивів бронхообструкції. Особливі або вторинні випадки загострень слід купірувати бронходилататорамі короткої дії або коротким курсом оральних кортикостероїдів.

Тим не менш, інгаляційні кортикостероїди використовуються не завжди, згідно з рекомендаціями, зауважив провідний дослідник доктор Антті Саарі.

За даними Центру по Контролю і Профілактиці Захворювань (CDC), близько 6,8 млн дітей у США, в даний час, страждають астмою – це близько 9,3%.

Для дослідження вчені вивчили групу населення, що складається з 6391 хлопчиків і дівчаток 6091. Були отримані дані про вимірювання зросту і ваги, а також про кількість куплених для них лікарських засобів, з народження і до 24 місяців.

Потім дослідники порівняли дані дітей, які зазнали впливу інгаляційних кортикостероїдів флутиказона і будесонида з даними дітей, які не отримували цей препарат.

Діти, які використовували інгаляційні кортикостероїди, протягом перших 2 років життя, виявилися нижче вікової норми, такий висновок найбільш справедливий для тих діток, хто брав будесонид довше 6-ти місяців.

У довгостроковій перспективі, уповільнений ріст в грудному віці може призвести до зниження потенціалу зростання, в результаті чого, будучи дорослою, людина виявиться нижче, ніж можна було б очікувати.

Дослідники заявляють, що їх спостереження підкреслюють важливість належного використання інгаляційних кортикостероїдів у немовлят. Незважаючи на те, що це ліки доступно тільки за рецептом лікаря, результати показують, що повинні надаватися додаткові застереження та рекомендації для батьків, при лікуванні таких захворювань як астма.

Забігаючи вперед, команда прагне дослідити вплив цього препарату у дітей старшого віку, протягом більш тривалого періоду, щоб оцінити перехресне вплив препаратів.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com