Вчені знайшли антибіотики в грудному молоці

0
193

Група вчених з Великобританії провела кілька практичних експериментів, в результаті яких було виявлено, що в грудному материнському молоці є антибіотики. Результати таких досліджень були проведені офіційно і вже опубліковані в місцевих виданнях.

Так, вчені з’ясували, що грудне молоко, яке дитина споживає перший час свого життя, не тільки дає йому всі необхідні вітаміни і мінерали, але і чинить бактерицидну дію на організм малюка, тобто зміцнює і захищає його імунну систему від вірусів та інфекцій. Проте вчені відзначили, що така дія на організм дитини виявляється молоком тільки перші два місяці його життя.

За результатами досліджень було встановлено, що в молоці знаходиться білок лакторферрин. Даний білок має у своєму складі фрагмент, який відповідає за цілющі властивості молока. Саме ця речовина допомагає організму протистояти грибків, бактерій і різних вірусів.

На даний момент дослідження ще не закінчені, проте вчені вже переконані у тому, що на основі цієї речовини можна створити препарат, який не буде шкодити малюкові і його застосування можливе на ранніх термінах життя. Крім цього, наукові фахівці відзначають, що цей препарат буде впливати тільки на заражені клітини, не поширюючись на весь організм.

Керівник наукової групи зазначив, що такі антибіотики будуть стійкі до інших ліків, а це означає, що їх можна буде використовувати в комплексній терапії. Якщо подальші випробування будуть успішними і покажуть позитивний результат, то можна буде говорити про вихід на медичний ринок нового препарату, який буде найбільш ефективний серед усіх, на даний момент, відомих антибіотиків.