Неможливість завести дитину і проблеми зі сном мають взаємозвязок

0
279

Якщо жінка впродовж довгого часу не може завагітніти, то причини цього можуть ховатися в проблемах зі сном. До такого висновку прийшли вчені з Тайваню, якими були проаналізовані дані більше 50 тисяч представниць жіночої статі в період з 2000 по 2010 рік.

При цьому наголошується, що в такому масштабному дослідженні взяло участь більше 16 тисяч жінок, які мали які-небудь скарги на сон, а також більше 33 тисяч осіб слабкої половини людства, не мають жодних проблем із засипанням і нічним відпочинком. При цьому зазначається, що середній вік добровольців становив 35 років, але варіювався від 20 до 45 років.

Через 5 років після початку наукового дослідження безпліддя було діагностовано у 34 жінок з порушеннями сну і 29 учасниць – не надають скарги на такі проблеми. Вчені також взяли до уваги присутність інших порушень щодо стану здоров’я і точний вік, завдяки чому стало відомо, що який-небудь розлад сну підвищує ризик безпліддя приблизно в 4 рази.

Проблеми щодо сну були також взаємопов’язані з гіпертонічною хворобою, підвищенням концентрації «поганого» холестерину в крові, патологій з боку нирок, ендокринної системи, депресивним станом, порушенням циклу менструацій і підвищеною тривожністю.

У той же час фахівці відзначають, що вони не враховували синдром нічного апное сну, оскільки про вплив такої патології на неможливість зачати дитину відомо вже давно. Крім цього, у дослідників є дані щодо інших негативних факторів, які можуть значною мірою збільшити ризик безпліддя, наприклад, пристрасть до шкідливих звичок, неправильне харчову поведінку, зайва маса тіла, вплив стресу і захворювань, що передаються статевим шляхом.

З усього вищезазначеного випливає, що безсоння та інші порушення сну можуть як самостійно спровокувати безпліддя, так і в сукупності з іншими, зазначеними порушеннями.