Для лікування опіків будуть використовувати шкіру риб

0
226

Дещо несподіване відкриття зробили вчені з Бразилії – на їх думку, тепер лікувати опіки можна, використовуючи шкіру риби. А саме, мова йде про тілапії.

Даний вид риби водиться тільки в річках Бразилії, її можуть штучно вирощувати у рибних господарствах. Згідно з дослідженнями, шкіра саме цієї риби насичена колаген першого типу, вологістю і володіє імунітетом, який можна порівняти з людським. На підставі цього, клініцисти прийшли до висновку, що шкіра тілапії може стати відмінним бюджетним засобом для лікування важких опіків.

Раніше для лікування таких травм використовували епідерміс свині або людський біоматеріал, який не тільки зберігав вологість і насичував уражені ділянки білком і колагеном, але і істотно прискорював процес регенерації. Однак останнім часом у лікарнях спостерігається гостра нестача біоматеріалу для лікування таких хворих, тому проведення подібних процедур використовують звичайну марлеву пов’язку, змочену в спеціальному розчині. Само собою зрозуміло, що такий процес дуже болісний для пацієнта.

Також наголошується, що лікування опіків шкірою риби буде обходитися лікарнях на 75% дешевше, ніж у разі використання такої речовини як сульфадіазін срібла, який також використовують при сильних опіках.

Такий метод терапії вже почали використовувати в лікарнях, і він дає свої позитивні результати. Також в описі дослідження йдеться про те, що на даний момент не зафіксовано випадків відторгнення або алергічної реакції на такий матеріал.

Є всі підстави вважати, що шкіра тілапії стане новим бюджетним, але не менш ефективним засобом лікування опіків, ніж дорогі біоматеріали. Крім цього, зазначається, що нове відкриття буде стимулювати власників рибних господарств більш дбайливо ставиться до цього виду риби.